Szalony zwrot! Frankowicze URATOWANI

Szalony zwrot! Frankowicze URATOWANI Źródło: Fot. pexels.com/rawpixel.com

Problemy frankowiczów przez długi czas spędzały sen z powiek rządzącym, zarówno za kadencji PO, jak i po przejęciu władzy przez PiS. Obie partie rozważały wprowadzenie specjalnych programów, mających ułatwić życie osobom, które licząc na oszczędność dzięki kredytowi w zagranicznej walucie, ostatecznie straciły sporo pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że problem rozwiązał się sam.

Kurs franka jest najniższy od prawie 3 lat. Dziś w nocy helwecka waluta spadła do poziomu 3,61 zł. Jest to najniższy kurs od pamiętnego "czarnego czwartku" ze stycznia 2015 roku. Według prognoz analityków, kurs franka może niebawem spaść poniżej 3,5 złotego.

Wymarzony scenariusz

Wszyscy, którzy wzięli kredyt we frankach powinni trzymać kciuki, za to, by złoty zaczął zyskiwać wobec euro. Jak dotąd obie waluty tkwiły w konsolidacji, która trwa już prawie miesiąc. Jeśli sprawdzi się wymarzony scenariusz frankowiczów, a złotówka będzie zwyżkować, możliwe jest zejście kursu franka poniżej 3,50. - Złoty zyskuje regularnie szczególnie wobec franka i tu widać efekt tych dobrych globalnych nastrojów. Jeśli uda się je utrzymać do końca roku, kurs franka może spaść do 3,50 - zapowiada Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Źródło: bankier.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News