Wszyscy dostaniemy po kieszeni! Ceny wystrzelą jak szalone
Wiadomości Pikio - 16 Lipca 2018

Wszyscy dostaniemy po kieszeni! Ceny wystrzelą jak szalone

Wszyscy dostaniemy po kieszeniach! Podwyżki cen, jakich możemy się spodziewać w najbliższym czasie, będą naprawdę szalone. Narodowy Bank Polski nie podaje nam zbyt pozytywnych informacji - wszyscy zapłacimy więcej.

Według oficjalnych danych inflacja, czyli ogólny wzrost cen, w tym roku ma być niewysoka i wynosić zaledwie 1,8 proc. Takie dane podaje NBP w najnowszym "Raporcie o inflacji". Patrząc jednak na szczegóły dotyczące wzrostu cen żywności oraz energii (w tym paliwa), dochodzimy do wniosku, że większość Polaków dostanie mocno po kieszeniach.

Podwyżki cen w Polsce w 2018 roku - większe wydatki dla każdego budżetu domowego

Ceny żywności w tym roku wzrosną aż o 2,9 proc., a tempo ich wzrostu będzie się regularnie zwiększać. W 2019 roku przewidywany jest wzrost o 3,5 proc., podobnie zresztą w roku 2020. Ceny energii, w tym paliw, podwyższą się w 2018 roku o 3,6 proc., a w roku kolejnym urosną aż o 4 procent. Ogólny wskaźnik inflacji jest niższy ze względu na nieduży wzrost cen produktów luksusowych. Przeciętne gospodarstwo domowe będzie musiało jednak przeznaczyć dużo więcej pieniędzy na produkty podstawowe, takie jak właśnie jedzenie. Inflacja może dotknąć także tych, którzy posiadają kredyt hipoteczny. Wskaźnik inflacji brany jest pod uwagę przy ustalaniu poziomu stóp procentowych przez Radę Polityki. Wzrost inflacji prawdopodobnie będzie związany z gwałtownym podniesieniem się rat kredytu.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Napiętnowali go jako kochanka Kaczyńskiego. Młody polityk wpadł w szał
  2. Mieli płacić najbogatsi, zapłacą WSZYSCY. PiS chciał to ukryć
  3. Już nie dostaniesz 500 plus! To nie żart, PiS wykiwał swoich wyborców
  4. Myślisz, że twój pies cię kocha? Możesz się mylić
ZAMIANA
Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
lekarzJaki zawód powinieneś wykonywać zgodnie z twoim znakiem zodiaku? [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News