Kontrowersyjne kazanie: Dajesz na WOŚP? Wspierasz dzieło szatana! (VIDEO)

Kontrowersyjne kazanie: Dajesz na WOŚP? Wspierasz dzieło szatana! (VIDEO) Źródło: fot. wikimedia.org/Zorro2212/youtube.com

Ksiądz Kneblewski w ostrych słowach skrytykował związki pozamałżeńskie i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jego zdaniem, w obu przypadkach najwięcej zyskuje szatan.

Ksiądz Roman Kneblewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy od lat istnieje w mediach społecznościowych, gdzie uczy ludzi "jak żyć w zgodzie z Bogiem". Jego najnowsze kazanie, pod tytułem "Szatańskie miłosierdzie" jest skierowane do osób żyjących bez ślubu kościelnego oraz tych, którzy wspierają WOŚP.

Według księdza, związki na kocią łapę są wspierane przez szatana. Dlatego układa im się i mniej się kłócą, w porównaniu do par żyjących w zgodzie z wiarą katolicką.

Skoro diabeł już ich ma na pasku i oni kroczą drogą prosto do piekła, to po co ma im przeszkadzać? Jest zainteresowany tym, by stworzyć im najbardziej komfortowe warunki do grzechu, żeby się nie rozmyślili i nie przestali grzeszyć - mówi duchowny.

Ksiądz komentuje również działalność Owsiaka, chociaż nie mówi tego wprost. Kneblewski odnosi się do hasła "róbta co chceta" używanego przez organizatora Wielkiej Orkiestry. Jak przekonuje duchowny, organizatorzy zbiórki są fałszywymi dobroczyńcami.

- Diabeł urządza wielkie akcje pod hasłem miłości bliźniego. Najpierw jest wielka akcja dobroczynna, a potem róbta, co chceta, narkotyzujtą się, taplajta się w błocie, cudzołóżta, a najlepiej się jeszcze pozabijajta. Na to nie wolno dać się nabierać (...) Nie wolno w imię miłosierdzia godzić się: niech sobie żyją jak chcą. W imię miłosierdzia nie można pozwalać, by ktoś sobie szedł do piekła. To fałsz i wielkie zło - przekonuje ksiądz Kneblewski.

https://youtu.be/tj5Qo9Nx_QY   wk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News