Rocznica rozpoczęcia Powstania Warszawskiego dla wielu osób była dobrą okazją do rozpoczęcia historycznych dyskusji na temat zasadności walk. Nikt jednak nie spodziewał się, że w tak bezpośredni sposób zrobią to także wydawcy gazety „Newsweek”. Jeden z ich postów na Facebooku oburzył bowiem tysiące internautów.

– To AK wywołując powstanie wydało wyrok na Warszawę? – brzmiał opis posta, w którym przedstawiciele „Newsweeka” udostępnili jeden ze swoich artykułów. Pytanie to zadziwiło wiele osób, które 1 sierpnia przeżywało w patriotycznym, podniosłym nastroju.

Oczywiście można zastanawiać się, czy powstanie było najlepszym pomysłem w tamtym czasie. Trudno jednak powstańców, którzy z narażeniem życia walczyli o ukochaną ojczyznę, obarczać całą winą za zniszczenie Warszawy. Sugestia była jednak na tyle bezpośrednia, że nie da się jej nijak wytłumaczyć.

Internauci na Facebooku i Twitterze w bardzo bezpośredni sposób wypowiadali się o tym poście „Newsweeka”. Niektórzy nazywali go „antypolskim”, a inni porównywali nawet do niemieckich godzinówek z 1944 roku. Wydawcy gazety w żaden sposób nie odnieśli się jednak już do tej sprawy.

Fot. Facebook/Newsweek
Fot. Twitter/Demaskator Propagandy

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również