Szaleństwo w środowisku LGBT. Bogusław Linda właśnie ogłosił, że jest...

Szaleństwo w środowisku LGBT. Bogusław Linda właśnie ogłosił, że jest...

Bogusław Linda to najsłynniejszy polski aktor. Znany przede wszystkim z gangsterskich ról kinowy twardziel zadziwił nas wszystkich. Na oczach całego świata zdecydował się na bardzo szczere osobiste wyznanie. 

Bogusława Lindę kojarzymy głównie z ról zabijaków, a słynne "are you talking to me?!" z Kilera jest jedną z pierwszych myśli, która przychodzi do głowy po usłyszeniu jego nazwiska. I chociaż aktor jest jak najbardziej heteroseksualny, ma żonę i synów bliźniaków, zdecydował się ogłosić, że jest sojusznikiem osób homoseksualnych i przyłączyć do Kampanii Przeciwko Homofobii.

"Wyjdźcie ze skorupy"

Linda tłumaczy, że w życiu najważniejsza jest wolność prywatna. Każdy ma do niej prawo, dopóki nie krzywdzi tym drugiego człowieka. "Jeżeli ludzie się kochają, to jest to absolutnie ich prywatna sprawa" - podkreśla Linda. Dodaje również, że miłość bardzo rzadko krzywdzi innych ludzi i nikomu nic do tego, kto do kogo żywi głębokie uczucia. Do ludzi, którzy wykazują brak tolerancji dla miłości homoseksualnej, aktor apeluje: "Wyjdźcie ze skorupy, żeby spojrzeć na drugiego człowieka, bo czasami to może być fajny kumpel albo fajna kumpela. Bo czasami szkoda życia, a można spotkać paru ciekawych ludzi."

Nie tylko Linda

Kampania Przeciw Homofobii jest organizacją pozarządową, której misją jest przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową i orientację seksualną. Stowarzyszenie aktywnie działa od 2011 roku. Pomaga osobom ze środowiska LGBT i ich rodzinom, udzielając rzecznictwa politycznego, społecznego i prawnego. Bogusław Linda to nie jedyna sława, która wspiera środowiska LGBT. Sojusznikami działań na rzecz akceptacji osób homoseksualnych są również m.in. dziennikarka TVN-u Dorota Wellman oraz bokser Dariusz Michalczewski.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News