Zdaniem Ministerstwa Finansów promocyjne zestawy, jakie często oferują sklepy czy restauracje to nieuczciwy sposób przedsiębiorców na obniżanie stawki VAT. Od teraz za takie praktyki będą grozić poważne konsekwencje.

Kto z nas nie lubi promocji? Klienci cenią sobie szczególnie oferowane zestawy, które zazwyczaj pozwalają sporo zaoszczędzić. Nie tylko konsumentom – zdaniem Ministerstwa Finansów to sprytny sposób przedsiębiorców na to, jak obniżyć stawkę VAT.

O co chodzi? Preferencyjna stawka VAT, stanowiąca 8 proc. dotyczy tylko wybranych produktów czy usług. Łączenie ich w zestawie z tymi obłożonymi 23 proc. VAT-em pozwala przedsiębiorcom uniknąć w dużej mierze płacenia wyższej stawki. PiS najwyraźniej zamierza zabrać się za tego typu promocje w sklepach.

Od teraz w podobnych sytuacjach będzie ostro reagować skarbówka. Sprzedaż promocyjnych pakietów będzie uważnie badana, a w wypadku stwierdzenia próby celowego obniżenia stawki VAT właścicielom firm będą grozić poważne konsekwencje. Wygląda na to, że w wielu przypadkach nie zaoszczędzimy już tyle, co wcześniej.

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]

...

Zobacz również