Szał internetu po słowach słynnego piosenkarza. "Wszyscy wiedzą, że Polacy to...

Szał internetu po słowach słynnego piosenkarza. "Wszyscy wiedzą, że Polacy to...

Prawicowi internauci są wściekli na słynnego polskiego artystę. Chodzi o wypowiedź piosenkarza na temat Polaków w programie #RZECZOPOLITYCE. Znany artysta komentował też Marsz Niepodległości oraz stan dziennikarstwa a TVP.

Na początku programu rozmowa zeszła na temat tzw. mediów narodowych. - To czysta propaganda. Umiem się w tym orientować, wiem, że tak już kiedyś było. Chcąc oglądać wiadomości, muszę oglądać TVP Info. Tego się nie da długo oglądać. Zastanawiam się, co się z tymi ludźmi stanie. Rozumiem, że jest coś takiego, jak jakaś skrajna prawica, faszyści, rasiści, ciężcy katole, którzy próbują nam wszystkim wcisnąć Boga. Rozumiem, że ktoś jest stary, tak jak Terlecki czy Kaczyński, ale im wszyscy pomagają ludzie tylu 30-40 lat, a nawet młodsi. Ci ludzie zrobią wszystko, żeby ta władza się utrzymała, bo oni walczą o życie. Kiedy ta władza padnie, ktoś taki jak Samuel Pereira nie znajdzie roboty - krytykował TVP Maleńczuk. ZOBACZ TAKŻE: List Maleńczuka do Polaków obiega sieć Maleńczuk skomentował także wydarzenia, które miały miejsce na Marszu Niepodległości.

Oberwało się Terleckiemu

- Nikt przy zdrowych zmysłach nie wziąłby dziecka. Ja bym nie wziął. Ktoś, kto bierze dziecko w takie miejsce, jest nieodpowiedzialny. To banda pijanych faszystów, która może komuś zrobić krzywdę. Zawsze tak było, że Polacy to rasiści. Wszyscystwierdził ostro. Piosenkarz odniósł się również do postaci samego Ryszarda Terleckiego. -Gdybym spotkał teraz Ryszarda Terleckiego, wicemarszałka Sejmu z PiS, to spytałbym go: Pies, (pseudonim Terleckiego z czasów hippisowskich - przyp.red) byłeś kiedyś hipisem. Kiedyś lali nas tacy, których ty teraz wspierasz. I co ty na to? - mówił Maleńczuk.

Reforma sądownictwa

Artysta zabrał też głos w sprawie protestów dotyczących reformy sądownictwa. - Nie wierzę w to, że cokolwiek się zmieni. Chodzi tylko i wyłącznie o zmianę personalną i o to, żeby bezkarnie łamać prawo w przypadku rządzących - powiedział. ZOBACZ TAKŻE: Reforma sądownictwa Ziobry skrytykowana w Europie  Wypowiedź Maleńczuka była bardzo krytykowana przez prawicowych użytkowników Twittera. fot. Twitter Fot. Twitter Źródło: #RZECZOPOLITYCE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News