SZACUN! Rząd nie dał pieniędzy dla dzieci, wtedy pojawił się Błaszczykowski

SZACUN! Rząd nie dał pieniędzy dla dzieci, wtedy pojawił się Błaszczykowski Źródło: Fot. instagram.com

Kuba Błaszczykowski jest nie tylko świetnym sportowcem, ale również człowiekiem pełnym empatii. Pomocnik reprezentacji Polski oraz niemieckiego VfL Wolfsburg chętnie wspiera potrzebujących i potrafi być bardzo hojny, czego niedawno dowiódł po raz kolejny. Piłkarz uratował organizację, dla której zabrakło rządowych pieniędzy.

Niewiele brakowało, a telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przestałby istnieć z powodu zakończenia rządowego finansowania organizacji. Z pomocą fundacji przyszedł jednak Błaszczykowski, który w dzieciństwie sam doświadczył traumatycznych przeżyć.

Ludzki Gest

Piłkarz jako 10-letni chłopiec był świadkiem makabrycznej sceny, gdy jego ojciec wymierzył matce śmiertelny cios nożem. Kobieta konała na rękach małego Błaszczykowskiego. To tragiczne wydarzenie skłoniło zawodnika do pomocy młodzieży, która zmaga się z problemami za pośrednictwem założonej przez niego fundacji Ludzki Gest. Na pomoc zagrożonemu Dajemy Dzieciom Siłę Błaszczykowski wspólnie z Kulczyk Foundation przeznaczył 430 tys. zł. Dzięki wsparciu piłkarza oraz fundacji, specjaliści będą przez kolejny rok pomagać dzieciom i młodzieży codziennie od 20 do 2 rano. – Numer jest bezpłatny, lecz koszty jego działalności całkiem spore. Trzeba opłacić czynsz, prąd, zapewnić infrastrukturę, wynagrodzenia dla małego zespołu merytorycznego, czy pozyskać środki na szkolenia dla stażystów - podkreśla Lucyna Kicińska z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News