Masz w domu ten syrop? Został wycofany, może być niebezpieczny!

Masz w domu ten syrop? Został wycofany, może być niebezpieczny! Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YbQwWSFcT_0

Syrop na kaszel niebezpieczny dla zdrowia? Właśnie wycofano z apteki jeden z najpopularniejszych środków na problemy z odkrztuszaniem. Sprawdź, czy nie masz go w swojej domowej apteczce!

Syrop na kaszel w okresie jesiennym jest jednym z najczęściej wykorzystywanych środków do walki z objawami grypy lub przeziębienia. Przepisywany chętnie przez lekarzy przy terapii antybiotykowej, może jednak zaszkodzić małym pacjentom. Aflofarm Farmacja Polska wypuściła serię, która zawierała błędną informację na temat dawkowania. Chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci.

Syrop na kaszel wycofany ze sprzedaży. Na jakie informacje należy zwrócić uwagę?

Flegafortan w formie płynnej pozwala na zneutralizowanie dolegliwego kaszlu. Podobne środki są jednak najczęściej kupowanymi w okresie ochłodzenia, który na dobre zagościł w Polsce. Firma produkująca syrop jednak zamieściła nieodpowiednią informację na temat tego, jak należy dawkować produkt. Główny Inspektorat Farmaceutyczny prosi Polaków, by sprawdzili numer seryjny partii i informację zawartą w ulotce. Według GIF-u serie 0123G do 0142G oraz od 0177G do 0196G posiadające datę ważności do stycznia 2021 roku zawierają błędną informację. - Zalecana dawka: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 3 razy na dobę - taka, błędna informacja pojawia się na opakowaniu. Główny problem w zamieszczeniu dawkowania leku dotyczy tego, w jaki sposób podawać dzieciom ten syrop na kaszel. - Dawkowanie: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2,5 ml syropu (1/2 łyżki miarowej) 3 razy na dobę - tak brzmi prawidłowy zapis, który powinien się od początku znaleźć w ulotce. 40 wycofanych serii produktu z pewnością znajdą w swoich apteczkach Polacy. Wszyscy, którzy korzystają z preparatu Flegafortan powinni sprawdzić, jaki opis został załączony na opakowaniu.

Przedawkowanie leku

Flegafortan dedykowany jest osobom, które mają problem z kaszlem. Jest wskazany w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z utrudnionym wykrztuszaniem gęstej wydzieliny oskrzelowej. Jak podaje producent, istotne jest także zachowanie pewnych środków ostrożności.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Każdorazowo, po przyjęciu dawki powyżej wskazanej na opakowaniu należy się skonsultować z lekarzem. Aflofarm nie podaje jednoznacznych objawów przedawkowania, jednak można przypuszczać, że zostały jeszcze niezbadane przez ekspertów. Leku nie należy przyjmować przed snem, ponieważ chory może po nim odczuć mocne ataki kaszlu. Ważne jest także, by leku nie podawać dzieciom poniżej szóstego roku życia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Emerytura nie starcza mu na leki. Pan Zenon sprzedaje książki, żeby pokonać raka
  2. Siemię lniane na włosy i zaparcia. Właściwości, dieta, cena
  3. Szydło na konwencji PiS: Leki będą ZA DARMO
Następny artykuł