Grupa szwedzkich dziennikarzy dotarła do antycznego miasta Palmiry, które aktualnie znajduję się w rękach terrorystów islamskich z tzw. Państwa Islamskiego. Po antycznym mieście zostały jedynie gruzy. 

Liczące sobie 4 tysiące lat miasto w środkowej Syrii, było wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i było uznawane za jedną z kolebek ludzkiej cywilizacji. Od ponad roku w ramach działań wojennych znalazło się w rękach islamskich terrorystów z ISIS, którzy rozpoczęli systematyczne niszczenie starożytnego miasta.

 – Można zobaczyć co się stało z jednym z pomników dziedzictwa UNESCO, starożytnym miastem Palmirą. Szwedzcy dziennikarze nagrali ukrytą kamerą kupy kamieni na pustyni, to wszystko co zostało z jednego z najbogatszych miast późnego antyku – mówi w swoim reportażu dziennikarka TV Rassija24.

 – To straszne, można się popłakać. Tu stała świątynia Baalszamina, teraz zostało po niej tylko kilka kolumn – mówi z kolei szwedzki dziennikarz, autor nagrania uwieczniającego zniszczone przez islamskich terrorystów miasta.

https://www.youtube.com/watch?v=AXl7pKEjJW8

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

...

Zobacz również