Według przedstawiciela generalnego sekretarza ONZ, Stefana Dyuzharrika, pierwszy dzień rozejmu w Syrii doprowadził do zahamowania rozlewu krwi i eskalacji przemocy w kraju. Według jego słów, jest to jedynie pierwszy dzień, jednak na dany moment porozumienie przynosi oczekiwane rezultaty.

Podczas rozmowy telefonicznej znaczenie rozejmu oraz konieczność jego przestrzegania podkreślili przedstawiciele USA i Federacji Rosyjskiej – John Kerry i Siergiej Ławrow. Politycy podzielili się spostrzeżeniami i przemyśleniami dotyczącymi wypełniania warunków paktu pokojowego oraz potwierdzili znaczenie ścisłej militarnej współpracy między Stanami Zjednoczonymi, a Rosją.

Zawieszenie ognia w Syrii trwa od 27 lutego. Znamiennym jest jednak, że pakt rozejmu nie dotyczy organizacji terrorystycznych takich jak np. ,,Państwo Islamskie”, ,, Dżabhat an-Nusra”, czy wszelkich innych grup uznanych przez ONZ jako terrorystyczne.

Jarosław Gawron

źródło: http://ria.ru/syria_peace/20160229/1381694409.html

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.