„Indywidualną pomyłką” miała być egzekucja jakiej dokonali syryjscy rebelianci na 10-letnim chłopcu. Rebelianci byli przekonani, że odbierają życie chłopcu z przeciwnej formacji. Dopiero po jego śmierci zorientowali się, że popełnili błąd.

Nagranie z egzekucji trafiło na konto rebeliantów na jednym z portali społecznościowych. Choć szybko je usunięto, zdążyło się rozprzestrzenić w internecie. Trwający trochę ponad minutę film przedstawia grupę mężczyzn siedzącą na przyczepie pickupa. Razem z nimi jest schwytany 10-latek.

Syryjczycy poklepują jeszcze pobłażliwie chłopca po twarzy. Chwilę potem następuje egzekucja, podczas której jeden z rebeliantów stopniowo odcina malcowi głowę. W tym czasie reszta brygady gromko wykrzykuje „Allahu Akbar!”.

Rebelianci byli przekonani, że wymierzają najwyższą karę chłopcu z prorządowych oddziałów Liwa al-Quds. Porwano go z obozu dla imigrantów znajdującego się nieopodal Aleppo. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź al-Quds, którego członkowie poinformowali, że 10-latek nie należał do ich formacji. Według nich, „chłopiec ten mieszkał razem ze swoją biedną rodziną na terytorium kontrolowanym przez terrorystów”.

Rebelianci zrzeszeni w grupie Harakat Nour al-Din al-Zenki w oficjalnym oświadczeniu zapowiedzieli przeprowadzenie dochodzenia w sprawie egzekucji. Według nich, śmierć niewinnego 10-latka miała być efektem „indywidualnej pomyłki”.

Jedną z najbardziej szokujących w tej egzekucji rzeczy jest fakt, że dokonała jej grupa umiarkowanych syryjskich rebeliantów przeciwnych rządom Baszara al-Asada, a nie znani z podobnych akcji dżihadyści z ISIS.

Rebelianci są wspierani m.in przez Stany Zjednoczone i państwa Zachodu, które grożą teraz wstrzymaniem finansowania. To dlatego świat jest tak zszokowany morderstwem. Tak brutalne egzekucje były do tej pory domeną ISIS.

Nagranie przedstawiające egzekucję polecamy oglądać tylko widzom o mocnych nerwach.

https://www.youtube.com/watch?v=XyDT2qHYOI8

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvp.info, youtube.com
pt

...

Zobacz również