pałac kultury_po
pixabay.com
Anna Maria Guziewska - 19 Grudnia 2018

Alarm w Warszawie. Dlaczego wyją syreny 19 grudnia 2018

Syreny alarmowe w Warszawie 19 grudnia 2018 roku według zarządzeń wojewody, mają pojawić się w charakterze prewencyjnym. Chociaż media donoszą o kilku scenariuszach przebiegu, okazuje się, że według oficjalnego stanowiska organizatorów nie można zdradzać szczegółów zajścia.

Syreny alarmowe w Warszawie 19 grudnia 2018 roku mają związek z ćwiczeniami Sił Zbrojnych. Okazuje się, że wojskowi będą sprawdzać ewentualne niedopatrzenia protokołów, a same działania mają charakter prewencyjny. Nieznana jest zaplanowana godzina, jednak wiadomo, że dziś w stolicy będzie zamieszanie.

Dlaczego zawyją syreny alarmowe w Warszawie 19 grudnia 2018 roku? Chodzi o działania sił zbrojnych

Czy warszawiacy powinni zacząć się obawiać? Rzecznik wojewody mazowieckiego zapowiedział, że dziś w stolicy uruchomione zostaną syreny alarmowe. Generalne Dowództwo Sił Zbrojnych zaplanowało trening powszechnej obrony przeciwlotniczej. Całość ma mieć miejsce przy ulicy ulicy Żwirki i Wigury 103/105, a mobilizacja ma pokazać kondycję polskich służb. Godzina nie została podana do publicznej wiadomości. Nieoczekiwane uruchomienie syren ma pokazać, w jaki sposób upoważnieni zareagują na ewentualny podniesiony stan ryzyka. W ocenie dowódców ćwiczenie ma pokazać kondycję i czas, w jakim zostanie poinformowane społeczeństwo o zagrożeniu.

Alarm ostrzegający warszawiaków - szczegóły

Trzyminutowy modulowany dźwięk ma przygotować powszechną obronę do mobilizacji. Nie wiadomo dokładnie, jaki będzie przebieg ćwiczeń - zdaniem organizatorów - procedura jest tajna. Podano jednak informację, że odwołanie "ćwiczenia" odbędzie się poprzez wykorzystanie, ponownie, trzyminutowego alarmu, który zdemobilizuje grupę. Autorem ćwiczenia i pomysłodawcą jego przebiegu jest Szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych. Nie wiadomo jednak, czy podobne działania będą miały miejsce w innych polskich miastach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
SmoleńskOto PRAWDZIWE powody katastrofy smoleńskiej. Punkt 7 nie powinien mieć nigdy miejscaCzytaj dalej
Mieszkańcy podczas trwania treningu nie muszą podejmować żadnego działania. Według organizatorów to nie przygotowanie warszawiaków ma zostać sprawdzone, a odpowiednich służb, które powinny być zdeterminowane. W przypadku ewentualnego zagrożenia, będą wiedzieć, w jaki sposób reagować. Syreny zawyją 19 grudnia 2018 roku w Warszawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz podczas mszy namawiał wiernych do głosowania na PiS! Miał w tym interes
  2. Na mszy w Watykanie zbesztali Dudę jak "ostatniego frajera"! Wierni aż zaniemówili
  3. Cała Warszawa jest zablokowana! Strajk taksówkarzy sparaliżował stolicę
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Znaki zodiaku i ich najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
 
SzpiegowoPolacy weszli do opuszczonego rosyjskiego budynku w Warszawie. Nareszcie wiadomo, co skrywaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News