Jurij Szuchewycz, syn ukraińskiego zbrodniarza Romana Szuchewycza w wywiadzie dla Gazety Wyborczej zaatakował polskie działania mające polegające na nazywaniu Rzezi Wołyńskiej ludobójstwem. Według Ukraińca, za wszystkim stoi Rosja, która opłaca media i polskich polityków, którzy za tym lobbują.

Jak przekonuje syn ukraińskiego zbrodniarza, który jest odpowiedzialny za wymordowanie Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej, Rosja zrobi wszystko, żeby skompromitować Ukrainę w oczach Polski i krajów zachodniej Europy.

Dlatego też to najprawdopodobniej – według Szuchewycza – Putin opłaca wszystkich polskich polityków, obywateli i media, którzy optują za nazywaniem Rzezi Wołyńskiej ludobójstwem na tle etnicznym.

 –  Kreml zrobi wszystko, żeby skompromitować postać Stepana Bandery, ukraiński nacjonalizm, myśl polityczną OUN i działalność UPA. Zrobi wszystko, żeby opluć naszych bohaterów i podzielić naród – przekonuje Szuchewycz.

Mało tego, Ukrainiec przekonuje, że cała wina za konflikty na linii Polacy-Ukraińcy podczas II wojny światowej to w głównej mierze wina strony polskiej, która przez cały okres międzywojnia robił wszystko by wynarodowić Ukraińców, a momentami nawet ich wyplenić jak chwasty.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: gazeta wyborcza

...

Zobacz również

Zobacz również