Są takie branże, w których mimo różnych zawirowań w karierze, zawsze można znaleźć swoje miejsce. Takim biznesem dla Michała Tuska, syna Przewodniczącego Rady Europy w Unii Europejskiej, jest działalność w transporcie. Podczas wywiadu z dziennikarzami tygodnika „Wprost” Tusk opowiedział o swoim nowy pomyśle na zarabianie pieniędzy. Ma nim być przedsiębiorstwo przewozowe wyspecjalizowane w ekspresowych przewozach regularnych z Bydgoszczy i okolic na gdańskie lotnisko.

Firma nazywa się GDNExpress. Na jej stronie internetowej czytamy jakie dokładnie usługi świadczy: „Nasz produkt łączy zalety samochodu osobowego (szybkie autobusy z certyfikowaną prędkością maksymalną 100 km/h korzystające z autostrady A1 i czas jazdy 2h 10min) oraz transportu publicznego (cena przejazdu już od 9 zł, kursy dostosowane do odlotów w Gdańsku)”.
Jak to się zaczęło? Dwa lata temu, ówczesny pracownik lotniska w Gdańsku stworzył swoją wizję firmy transportowej. Do refleksji skłoniły go problemy, które zauważył w połączeniu komunikacyjnym Trójmiasta z Bydgoszczą, gdy pewnego razu nieplanowanie zamknięto pas startowy jego lotniska na kilka dni, a część samolotów została skierowana do Bydgoszczy. Ludzie mieli problem, żeby dostać się z jednego miasta do drugiego.

Jednak minęło jeszcze trochę czasu, zanim udało mu się wystartować. Michał Tusk przed wakacjami w ubiegłym roku wziął w leasing dwa busy i zatrudnił kierowców. Były to nowoczesne, wyposażone w klimatyzację, skórzane fotele, z dostępem do darmowego Wi-Fi pojazdy. Teraz busy kursują dość często – w ciągu dnia na linii Bydgoszcz-Osielsko-Świecie-Gdańsk (i z powrotem) przeciętnie co dwie godziny. Oferta wydaje się także atrakcyjna cenowo, w niektórych przypadkach można skorzystać ze zniżek.

Popularność firmy GDNExpress stale rośnie. Przejawia się to między innymi w dużym ruchu internautów na stronie na Facebooku oraz bardzo przychylnymi komentarzami usług.

...

Zobacz również