Wszystkim umknął jeden szczegół ws. syna Szydło. Już wcześniej wiadomo było, jak się zakończy?

Wszystkim umknął jeden szczegół ws. syna Szydło. Już wcześniej wiadomo było, jak się zakończy? Źródło: youtube.com

Syn Szydło po wybraniu się na bezterminowy urlop bez żadnego uprzedzenia, wywołał morze plotek i pomówień. Sprawa doszła do takiego punktu, że rodzina musiała kontaktować się z mediami za pomocą prawnika. Wiadomo, że młody ksiądz chce zrezygnować z kapłaństwa. Było o tym wiadomo już wcześniej?

Syn Szydło, jeszcze będąc w seminarium prowadził bloga, a wpisy wskazywały na to, że chwile zawahania nie są mu obce. Teraz osobom znającym sprawę w oczy rzucił się jeszcze jeden szczegół. Możliwe, że już 2 lata temu Tymoteusz Szydło wiedział, jak skończy się całe zamieszanie.

Syn Szydło będąc tuż po wyświęceniu przechodził kryzys wiary?

Tymoteusz Szydło po raz kolejny wzbudził kontrowersje. Pewien ksiądz zwrócił uwagę na jego kazania. Wywnioskował, że syn Beaty Szydło już wcześniej musiał wiedzieć, jak to wszystko się skończy. Świeżo wyświęcony Tymoteusz już wtedy przechodził potężny kryzys wiary?

Swoje pierwsze, tak zwane prymicyjne kazanie, syn Szydło wygłosił na Jasnej Górze w 2017 roku, tuż po wyświęceniu. Mówił wtedy z ambony:

- Ten, kto idzie w swoim życiu po śladach Maryi, jest tym, który pozwala, by w jego szarej codzienności narodził się Chrystus. Kimś, kto zgadza się na pokorne czekanie na realizację Jego woli, w końcu tym, który nie traci wiary pod Jego krzyżem - teraz już wiadomo, dlaczego przemawiał do ludzi tymi słowy.

Według duchownego, syn Szydło zbyt szybko przegrał walkę, nie próbował stawić czoła problemowi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Temat wybrał piękny, o matce. Matka każdego przytuli, jak to matka. W pewnym momencie dodał, że "moc bowiem w słabości się doskonali". Te słowa św. Pawła są zastanawiające. Oznaczają, że jeśli upadasz na dno, to Bóg robi to dla twojego dobra, żebyś wyciągnął z tego wnioski - tłumaczy ksiądz Janusz Koplewski.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny bohater "Złotopolskich" ma w prywatnym życiu żonę MILIONERKĘ. Mają wille i prywatne samoloty
2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Ksiądz zwraca też uwagę na to, że syn Beaty Szydło wybierając właśnie ten cytat, musiał czuć w sobie słabość. Przyrzekał bowiem służyć Bogu, złożył śluby kapłańskie, wierności i posłuszeństwa. Według księdza Janusza Koplewskiego, syn Szydło już w czasie kazania toczył ze sobą wewnętrzną walkę, lecz szybko ją przegrał. W opinii duchownego młody ksiądz poddał się zbyt łatwo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Martyna Wojciechowska kłamała? Dokładnie przeanalizowano jej program
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Dopadł 8-latka w łazience i brutalnie zgwałcił. Najgorsze stało się dopiero potem, wszystko pod nosem zrozpaczonej mamy
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News