Syn Szydło będzie się modlił za Gretkowską? PiS ostro odpowiedział na krytykę byłej premier

Syn Szydło będzie się modlił za Gretkowską? PiS ostro odpowiedział na krytykę byłej premier

Syn Szydło był kluczem do jej zwycięstwa w wyborach? Mocne słowa o byłej premier powiedziała pisarka Manuela Gretkowska sprawiły, że Beata Szydło znalazła się pod ostrzałem krytyki. W obronie stają posłowie PiS.

Wygląda na to, że syn Szydło, Tymoteusz, będzie miał do wypełnienia ważne zadanie. Młody ksiądz został wezwany do modlitwy za pisarkę Manuelę Gretkowską, a wszystko z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi na temat byłej premier. Na te słowa krytycznie reagują politycy związani z PiS - Beata Mazurek i Ryszard Terlecki.

Syn Szydło powodem zwycięstwa w wyborach? "Wygrała matka księdza"

Manuela Gretkowska skomentowała w wywiadzie dla portalu Wirtualna Polska wyniki ostatnich wyborów do Europarlamentu. Głosowanie zakończyło się pełnym triumfem byłej premier - wygrała nie tylko jej partia, Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim ona sama uzyskała rekordową ilość głosów - ponad 500 tys. Takim wynikiem nie mógł do tej pory pochwalić się żaden polityk.

Gretkowska ma jednak swoją teorię, którą tłumaczy ten spektakularny wynik wyborów. Jej zdaniem kluczowy jest tu wizerunek publiczny byłej premier, a w jego pozytywnej kreacji pomaga fakt, że jest matką księdza.

- Nie widzę powodu, dlaczego miałabym się cieszyć, że wygrała (w wyborach europejskich) matka księdza, która występuje w Polsce w roli Matki Boskiej - powiedziała pisarka w wywiadzie dla WP.

W obronie byłej premier stanęła jej przyjaciółka, Beata Mazurek, która pełniła do niedawna rolę rzeczniczki prasowej PiS. Zasugerowała, że ks. Tymoteusz Szydło bardziej przysłuży się właśnie Gretkowskiej, której jest jej żal.

- Jest labilna i chyba wewnętrznie bardzo poraniona. Feministka, która atakuje kobiety wygląda niepoważnie. Nie oczekujemy aplauzu, ale elementarnej przyzwoitości i szacunku. Myślę, że syn Premier Beaty Szydło będzie modlił się za Manuelę Gretkowską - czytamy na Twitterze Mazurek.

Szydło krytykowana przez poetę. "Okropnie się ubiera"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ostatnim czasie pod adresem Beaty Szydło padły także inne słowa krytyki. Na jej temat wypowiedział się również poeta Adam Zagajewski. 

- Pani Szydło jest ideałem człowieczeństwa dla pół miliona osób. Nie zna języków, okropnie się ubiera, mówi głosem przedszkolanki w depresji, najwyraźniej nie uprawia sportu i nie czyta rozpraw Carla Schmitta - w tych mocnych słowach ocenił byłą premier, sugerując, że przez jej wady sympatyzuje z nią mniej wykształcona część społeczeństwa.

W obronie Szydło stanął Ryszard Terlecki. 

- Szkoda mi Adama Zagajewskiego, który pogardliwie wypowiada się o Beacie Szydło. Za komuny był dzielnym człowiekiem, dziś bezskutecznie łasi się do lewicowego mainstreamu w nadziei na Nobla. Ale czy dają Nobla za lizusostwo? - powiedział poseł PiS.

  1. Jakie wykształcenie ma Robert Janowski? Skończył jedne z NAJCIĘŻSZYCH studiów! Zdębiejecie, gdy się dowiecie jakie!
  2. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel! 
  3. RCB ogłosiło na dzisiaj pomarańczowe alerty 2 stopnia. Krzysztof Jackowski zdumiewa wizją końca upałów w czerwcu
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Najnowsze doniesienia mediów ukazują prawdę nt. członków rodziny tragicznie zmarłego Wodeckiego. Są bolesne
  6. Złapiecie się za głowy, jedyne takie imię na świecie. Należy do synka kultowego artysty disco polo

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu