Syn Szydło, księża odchodzą
youtube/Studio TV NIEDZIELA/
Weronika Wasiak - 5 Stycznia 2020

Niepokojące dla Kościoła doniesienia. Syn Szydło to tylko wierzchołek góry, coraz więcej księży odchodzi

Syn Szydło wywołał swoją nagłą decyzją spore emocje w opinii publicznej. Nikt się nie spodziewał, że ksiądz Tymoteusz postanowi zrezygnować z kapłaństwa, i to po tak krótkim czasie posługi. Tymczasem okazuje się, że nie jest jedyny.

Syn Szydło wydał kilka tygodni temu specjalne oświadczenie, w którym oficjalnie poinformował, że zamierza opuścić szeregi Kościoła i podjął już w tę stronę stosowne kroki. Szum wokół doniesień pozostał, a kolejne informacje mogą wzbudzić jeszcze więcej emocji, media bowiem donoszą, że duchownych, którzy odchodzą z Kościoła jest coraz więcej.

Ksiądz Tymoteusz rezygnuje z kapłaństwa

Przypominamy, że w grudniu obiegły media dość zadziwiające informacje o nagłej decyzji księdza Tymoteusza Szydły, syna Beaty Szydło, który zdecydował o rezygnacji z kapłańskiej posługi i to po zaledwie dwóch latach od święceń. Wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym zdradził co było tego powodem.

Królowe życia i akcja ogienDagmara podjęła nagłą akcję ratunkową. Jacek z "Królowych życia" znalazł się w niebezpieczeństwieCzytaj dalej

- Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia - napisał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł IIJedyne takie nagranie. Odkryli trumnę Jana Pawła IICzytaj dalej

Syn Szydło to tylko wierzchołek góry lodowej? Coraz więcej księży odchodzi

Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na "Gazetę Wyborczą", syn Szydło nie jest jedynym księdzem, który na przestrzeni ostatnich lat zrezygnował ze swojej posługi, a jak się okazje jest ich dość sporo i z roku na rok coraz więcej. Ksiądz Tymoteusz jest jednak budzącym zaskoczenie wyjątkiem, gdyż raczej nie zdarza się, by duchowny odchodził po tak krótkim czasie.

Dzisiaj grzeje:

1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ

2. Magda Narożna z "Pięknych i Młodych" właśnie ujawniła całą prawdę o pobiciu. Afery ciąg dalszy

Niemniej, liczba kapłanów rezygnujących ze swoich funkcji stale wzrasta. Instytut Statystyk Kościoła Katolickiego ustalił, że w 2016 do stanu świeckiego zostało przeniesionych 86 księży, co jest największą liczbą od 2001. Z kolei w 2015 było ich o ponad 30 mniej. Problem pojawia się nie tylko w Polsce, ale całej Europie. W 2015 roku z kościołów diecezjalnych odeszło łącznie 199 duchownych, a w 2016 roku - 60.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Dobra mina do złej gry? Zenek Martyniuk przerwał milczenie, zdradził jak wygląda jego sytuacja w rodzinie
  4. Krzysztof Jackowski zamarł. Na żywo nagle złapał się za głowę i przewidział najgorsze
  5. Kochanka męża Rodowicz jest o 40 lat młodsza. Porażające kulisy ich rozwodu ujrzały światło dzienne

Michał SzpakPowód jest bardzo smutny. Wiadomo dlaczego Michał Szpak nie ma dzieciCzytaj dalej

Źródło: wirtualna polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News