Ich syn urodził się z siwymi włosami. Rodzice myśleli, że to albinizm, ale lekarz uświadomił im, że prawda jest zupełnie inna

Ich syn urodził się z siwymi włosami. Rodzice myśleli, że to albinizm, ale lekarz uświadomił im, że prawda jest zupełnie inna Źródło: Facebook

Syn pewnej pary urodził się z siwymi włosami niczym starzec. Z początku obawiali się, że ich dziecko przyszło na świat jako albinos. Lekarze po zbadaniu dziecka wydali zupełnie inną diagnozę.

Gdy zobaczyli, jak wygląda ich syn, to poważnie się przestraszyli. Albinizm może i nie jest poważnym zagrożeniem dla życia, ale oznacza wiele konsekwencji zdrowotnych, takich jak choćby większa wrażliwość na promienie słoneczne i zapalenie skóry. Ostatecznie diagnoza specjalistów okazała się jednak zupełnie inna. 

Ich syn urodził się z siwymi włosami

Gdy chłopiec o imieniu Bence przyszedł na świat, miał białe włosy, niczym staruszek. Rodzice obawiali się, że ich syn jest albinosem, ale lekarze od razu stwierdzili, że to mylna hipoteza. Albinosi po urodzeniu mają niezwykle jasną skórę, dlatego też noworodek bez pigmentu w skórze ma bardzo widoczne naczynia krwionośne.

Albinizm jest niezwykle rzadką, genetyczną anomalią. Osoby chorujące na brak pigmentu w skórze mają niemal śnieżnobiałą cerę oraz zazwyczaj bladoniebieskie lub w wyjątkowo rzadkich przypadkach - czerwonawe oczy. Ludzie cierpiący na tę przypadłość są wyjątkowo wrażliwi na choroby skóry spowodowane promieniowaniem UV. W przypadku Bence'a dopiero po konsultacji ze specjalistami okazało się, że prawda jest zupełnie inna. 

Lekarze byli zgodni, to zupełnie inna przypadłość

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze po zbadaniu dziecka byli zgodni. Dziecko nie jest albinosem, tylko po prostu urodziło się z bardzo jasnymi włosami. Stwierdzono, że wraz z wiekiem jego włosy będą coraz ciemniejsze i nie ma najmniejszych powodów do obaw. Powodem koloru włosów było zupełnie inne, niegroźne zaburzenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Kobiety nie wiedziały, że nagrywa je ukryta kamera. Nagranie pokazało, jak perfidnych rzeczy dopuszczały się na grobach

Syn pary urodził się z siwymi włosami z powodu zaburzenia pigmentacji, które są stanem tymczasowym. Osoby z tą przypadłością rodzą się z nieco jaśniejszą skórą oraz jaśniejszymi włosami - które czasami mają wręcz siwy odcień. Z czasem to jednak przechodzi i dziecko wygląda potem jak zupełnie zdrowa osoba. Po tych informacjach rodzice Bence'a odetchnęli z ulgą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Legendarny milioner nie chciał płacić alimentów córce. Mówił, że nie jest jego, wyśmiewał ją i poniżał
  3. Krzysztof Jackowski zdradził, skąd biorą się jego wizje. Chodzi o jego żonę
  4. Książę William przekazał królowej radosną nowinę. Media: Księżna Kate ponownie będzie mamą
  5. Myślała, że to wyrzucona, zniszczona zabawka. Wtedy usłyszała dźwięk, który zmroził jej krew w żyłach

Źródło: Webniusy

Następny artykuł