25-letni syn premier Beaty Szydło, Tymoteusz, przyjął w Bielsku-Białej święcenia kapłańskie. Dumni z jego wyboru rodzice towarzyszyli mu oczywiście podczas tej ważnej dla niego uroczystości.

Beata Szydło specjalnie pojawiła się wcześniej przed katedrą św. Mikołaja, aby porozmawiać z rodzinami innych młodych kapłanów. Jak sama przyznała, decyzja syna bardzo ją ucieszyła, więc wciąż trzymała kciuki, aby wytrwał w postanowieniu.

– Nie widziałam u niego rozterek. Przez cały okres jego formacji modliliśmy się mocno za niego. Chciałabym i bardzo w to wierzę, że będzie po prostu dobrym księdzem – powiedziała na temat Tymoteusza premier Szydło. Nie można więc dziwić się, że pomimo wielu obowiązków znalazła czas, aby towarzyszyć synowi w tym przełomowym momencie życia.

Media ogłosiły już, że Tymoteusz Szydło swoją pierwszą mszę odprawi 4 czerwca. W internecie znaleźć można wiele informacji na ten temat oraz liczne zdjęcia z uroczystości. Jest na nich oczywiście także dumna Beata Szydło rozmawiająca z innymi rodzicami oraz księżmi.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Zobacz również