Syn niemieckiego zbrodniarza: W Polsce pojawiają się tchórze pokroju mojego ojca

Syn niemieckiego zbrodniarza: W Polsce pojawiają się tchórze pokroju mojego ojca Źródło:

Niklas Frank, syn niemieckiego zbrodniarza Hansa Franka, stwierdził w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że w Polsce w ostatnich czasach pojawiają się "tchórze pokroju jego ojca" gotowi służyć ustrojowi totalitarnemu. 

Według Franka, Polska zmierza do ustroju totalitarnego i wyznaniowego, który można z czystym sumieniem porównać do tego, który wytworzył się w Niemczech w latach 30. ubiegłego wieku.

Jak przekonuje w rozmowie z Gazetą Wyborczą, jedynym sposobem na powstrzymanie totalitaryzmu - który według Franka wprowadza obecna władza w Polsce - jest wyjście milionów Polaków na ulice. Syn oprawcy Polaków wierzy, że do tego dojdzie, ponieważ według niego Polacy to "naród anarchistów".

Ponadto, jak dodaje Frank, w Polsce pojawiają się "tchórze pokroju jego ojca, którzy są gotowi wiernie służyć reżimowi".

Hans Frank był jednym z przywódców III Rzeszy. W okresie 1939–1945 piastował stanowisko generalnego gubernatora okupowanych ziem polskich. W procesie norymberskim został skazany na śmierć przez powieszenie za zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: onet Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News