Jak donosi RMF24, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzowskiego został prezesem siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego. Syn polityka tak jak ojciec jest związany politycznie z Prawem i Sprawiedliwością. 

Karol Tchórzewski, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzowskiego objął posadę prezesa Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. Nowy szef przedsiębiorstwa oprócz rodzinnych powiązań z ministrem w rządzie PiS jest także aktywnym działaczem formacji Kaczyńskiego – w wyborach samorządowych startował do Sejmiku Wojewódzkiego z pierwszej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Duży wpływ na nominację syna ministra na prezesa Przedsiębiorstwa Energetycznego – jak sugeruje RMF24 – miał mieć prezydent Siedlec, który prywatnie jest bardzo dobrym znajomym ojca Karola Tchórzewskiego.

 – Kandydat ma szereg plusów, przede wszystkim od kilku lat jest w spółce, ma przygotowanie zawodowe, bo ma egzamin państwowy rad nadzorczych, jest młody, dynamiczny. Oczywiście trzeba patrzeć na to, że musi to być ktoś z obozu politycznego, wtedy jest bardziej zdopingowany do pracy na rzecz ludzi – przekonuje Sławomir Marchel, szef rady nadzorczej PEC Siedlce.

Jak również informuje RMF24, Karol Tchórzewski jest także członkiem rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach.

To zresztą nie pierwsze przypadki kontrowersyjnych nominacji. Jak informują regionalne media z całej Polski, państwowe spółki są obsadzane nie tylko przez działaczy ale także przez rodziny polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Między innymi w Łodzi stanowisko dyrektora w Urzędzie Kontroli Skarbowej objął Tomasz Waszczykowski, brat ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Także w Radzie Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego przewodniczącym został 25-letni syn Janusza Kurtyki, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: rmf24 / metrocafe / pec-siedlce / infosiedlce

Zobacz również