Tegoroczne Opole wzbudza silne emocje nie tylko w związku z jego organizacją. Niektórzy artyści, jak to się często zdarza, wykorzystali występ na scenie amfiteatru w Opolu, by wyrazić swoje sympatie polityczne.

Między innymi właśnie w związku z sympatiami politycznymi występ Jana Pietrzaka spotkał się z ostrą krytyką. Najostrzej zareagował syn Macieja Kuronia, znanego polskiego kucharza, Jan Kuroń.

Cała rodzina Kuroniów była zaangażowana w działalność opozycyjną przed 1989 rokiem. Stryj Jana, Jacek Kuroń, stał się ikoną „Solidarności”. I to właśnie do niego między innymi odnosiła się wypowiedź Pietrzaka podczas jego jubileuszowego występu w Opolu.

– Od 1967 roku, przez dziesiątki lat, my, Kabaret Pod Egidą, mówiliśmy o tym świństwie realnym socjalizmie. Szydziliśmy na wszystkie możliwe sposoby. […] Kiedy Kuroń z Michnikiem mówili: „socjalizm tak, wypaczenia nie”, ja mówiłem: „wypaczenia tak, a socjalizm nie” – wołał ze sceny opolskiego amfiteatru Jan Pietrzak.

Na te słowa ostro zareagował Jan Kuroń. Opublikował na swoim Facebooku wulgarny post, w którym wprost wyraża swoje poglądy na temat Pietrzaka.

– Panie Pietrzak. Od Kuronia, czy Michnika, to się Pan odpierdol i sobie gęby nimi nie wycieraj. Bo po estradzie biegałeś, na całym Świecie, kiedy oni siedzieli w celi. Ręce opadają – napisał na Facebooku Jan Kuroń.

fot. facebook.com/jkuron

Źródło: polityczek.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków