Dotknęła go najpotworniejsza tragedia, jaka może spotkać ojca. Podjął decyzję życia, gdy żona zaczęła odchodzić od zmysłów

Dotknęła go najpotworniejsza tragedia, jaka może spotkać ojca. Podjął decyzję życia, gdy żona zaczęła odchodzić od zmysłów Źródło: TVN

Syn umarł mu na rękach. Mężczyzna długo nie mógł się otrząsnąć z tak wielkiej tragedii. Podjął jednak ważną, życiową decyzję, gdy jego żona odchodziła już od zmysłów. Po latach zdecydował się o tym opowiedzieć.

Syn znanego, polskiego aktora urodził się z rzadką wadą serca. Niestety pomimo wysiłków i starań lekarzy dziecko zmarło, gdy miało zaledwie kilka miesięcy. Tragedia wstrząsnęła rodzicami, a ojciec nie mógł się pozbierać po tym, gdy jego synek umarł na jego rękach. Po latach od tych dramatycznych wydarzeń mężczyzna zdecydował się opowiedzieć o swojej ważnej życiowej decyzji. 

Syn nie miał szans na przeżycie 

Dziecko Bartłomieja Topy i malarki Agaty Rogalskiej urodziło się z niezwykle rzadką wadą serca. Lekarze byli bezsilni wobec tak poważnego schorzenia i nie mogli pomóc synkowi znanej pary. Gdy Kajtek miał 7 miesięcy, odszedł na rękach swojego ojca. Aktor do dziś nie może zapomnieć uczucia, jakie wtedy mu towarzyszyło. To była najtragiczniejsza chwila w jego życiu. 

- To było w szpitalu w Łodzi, trzymałem go na ręku, za palce. A on siniał z minuty na minutę, na moich oczach. Nic nie mogłem zrobić. Odszedł. To był moment, kiedy zdałem sobie sprawę z tego, że jestem, kur..., w jakimś totalnym Matriksie - cytuje "Fakt" słowa Bartłomieja Topy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor podjął życiową decyzję

Chociaż od tragicznych wydarzeń minęło wiele lat, to w dalszym ciągu aktor zmaga się z silnymi emocjami, gdy tylko przypomni sobie odejście swojego syna. Tuż po śmierci dziecka żona mężczyzny odchodziła od zmysłów i nie potrafiła sobie poradzić z utratą najważniejszej osoby w jej życiu. Wtedy Bartłomiej Topa podjął ważną decyzję, która pomogła przetrwać parze trudne chwile. 

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Wszyscy są ranni. Napływają straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości

– Moja żona Agata odchodziła od zmysłów, to co? Miałem się rozłożyć? Facet bierze na klatę takie rzeczy. Musi objąć, przytulić. Na tym polega struktura mężczyzny – cytuje słowa aktora "Fakt". 

Bartłomiej Topa dbał nie tylko o żonę, ale także o swojego starszego syna Antka, któremu starał się wytłumaczyć rodzinny dramat. Mężczyzna walczył sam ze swoimi skrajnymi emocjami i starał się być silnym oparciem dla swojej rodziny. Chociaż nie było to łatwe zadanie, to za każdym razem powtarzał sobie, że jego bliscy go potrzebują i musi być silny właśnie dla nich. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hojna waloryzacja zagrożona. 7 mln emerytów ma OGROMNY problem
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zobaczyłeś plastikową butelkę przy kole samochodu? Uważaj, niebezpieczeństwo nadciąga
  4. Justyna Kowalczyk właśnie przestała ukrywać partnera, wielka tajemnica wyszła na jaw. Wielu ludziom opadnie szczęka na widok miłości jej życia
  5. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutny fakt z jej życia

źródło: Fakt

Następny artykuł