Tata wszedł do pokoju syna, rozejrzał się i aż pobladł. Odkrył pozostawiony list i zalał się łzami

Tata wszedł do pokoju syna, rozejrzał się i aż pobladł. Odkrył pozostawiony list i zalał się łzami Źródło: Pixabay / Free-Photos

Syn pozostawił list na swoim łóżku. Był zaadresowany do jego taty. Gdy mężczyzna wszedł do pokoju swojego dziecka, jego niepokój wzbudził niespotykany tam wcześniej porządek. Nagle zauważył kartkę.

Syn napisał list i zostawił go na łóżku w swoim pokoju. Wcześniej dokładnie wysprzątał pomieszczenie. To wzbudziło niepokój jego ojca. Gdy zauważył zaadresowaną do siebie kartkę, od razu ją przeczytał. Treść zmroziła mu krew w żyłach.

Syn zostawił mu list na łóżku

Zestresowany ojciec od razu chwycił kartkę.

– Drogi tato, bardzo mi przykro, że muszę to rozwiązać w taki sposób. Postanowiłem wyjechać z moją nową dziewczyną, a nie chciałem, żebyście z mamą zrobili mi scenę w jej obecności. Kocham ją, a wiem, że nigdy byście jej nie zaakceptowali ze względu na jej kolczyki, tatuaże i skórzane ciuchy. No i przez to, że jest dużo starsza ode mnie – przeczytał. 

– Nie chodzi tylko o namiętność i miłość, tato. Ona jest w ciąży. Marta jest pewna, że razem będziemy szczęśliwi. Ma własną przyczepę w lesie i już przygotowaliśmy stos drewna na opał na zimę. Oboje chcemy mieć dużo dzieci – pisał dalej.

Potem było jeszcze gorzej. Nastolatek napisał, że zrozumiał przy swojej nowej dziewczynie wiele rzeczy. Wytłumaczyła mu m.in. że marihuana jest dobra, a sprzedaż narkotyków bardzo opłacalna. Zapewnił jednak wspaniałomyślnie, że kiedyś na pewno wróci do domu, żeby przedstawić rodzicom wnuki.

– Marta otworzyła mi oczy! Przy niej zrozumiałem, że tak naprawdę marihuana nikomu nie szkodzi – zamierzamy zająć się jej handlem, zresztą kokaina i ecstasy też są bardzo opłacalne. Marta jest wierząca. Razem modlimy się, by jak najszybciej zarobić pieniądze na lekarstwo na AIDS, wtedy Marta na pewno poczułaby się dużo lepiej. Jest wspaniałą osobą i zasługuje na długie życie! Tato, nie martw się proszę. Mam już 15 lat i potrafię sam o siebie zadbać. Jestem pewny, że któregoś dnia wrócę, żebyście poznali swoje wnuki. Z miłością, Tomek – pisał dalej.

Tata trzymał list trzęsącymi się dłońmi. Zalał się łzami i bał się, co jeszcze syn ma mu do powiedzenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn przeraził ojca tym, co napisał na kartce

Tu list się jeszcze nie kończył. Na samym dole syn dopisał postscriptum. Tata chłopaka odetchnął z ulgą. 

– PS. Tato, nic z tego, co napisałem, nie jest prawdą. Jestem u Mateusza. Chciałem Ci tylko przypomnieć, że w życiu są dużo gorsze rzeczy niż wystawione oceny, które swoją drogą leżą w kuchni na stole. Zadzwoń, gdy będę już mógł bezpiecznie wrócić do domu! – tak chłopak zakończył swój list.

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Mama zrobiła sobie w kinie zdjęcie z dziećmi. Dopiero później zauważyła szczegół, przez który nie może spać po nocach

Wszystko okazało się zwyczajnym żartem, wszystko sam wymyślił 15-latek. Jego dowcip był bardzo ryzykowny. Jego ojciec na pewno bardzo długo nie zapomni treści pozostawionej przez syna kartki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS masowo ZABIERA zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  5. Przez 4 lat wysyłała SMS-y do zmarłego taty. Pewnego dnia otrzymała odpowiedź, która zwaliła ją z nóg, nie mogła powstrzymać łez

źródło: lolmania

Następny artykuł