Kocha swojego syna tak, że wziął z nim ślub. Ale to wcale nie jest najgorsze

Kocha swojego syna tak, że wziął z nim ślub. Ale to wcale nie jest najgorsze Źródło: Unsplash/Nick Karvounis

Syn wziął ślub z własnym ojcem. Historia tych dwóch mężczyzn jest jednak dłuższa i bardziej poruszająca, niż początkowo może się wydawać. To, co się między nimi wydarzyło, niejednego poważnie zaskoczy. Przeszli przez bardzo wiele, aby w końcu być razem.

Syn, który wyszedł za mąż za własnego ojca, od razu budzi wielką ciekawość w społeczeństwie. Norman McArthur i Bill Novak spędzili wspólnie większą część życia i bardzo chcieli dalej pozostać razem - włącznie z zapewnieniem, że gdyby któryś z nich umarł jako pierwszy, miałby jakąś gwarancję spadku. A gdy para przeprowadziła się z Nowego Jorku do Pensylwanii okazało się, że lokalne prawo nie uznaje ich związku małżeńskiego.

Po konsultacji z prawnikiem zrozumieli, że chociaż wcale nie podoba im się to rozwiązanie, nie mają innego wyjścia. Chociaż to straszne, zostali przez nieugięte prawo zmuszeni do podjęcia drastycznego kroku. Jeżeli chcieli mieć gwarancję, że żaden z nich nie pozostanie bez spadku, jeden z nich musiał adoptować drugiego, chociaż dzieląca ich różnica wieku była naprawdę nikła.

Syn wziął ślub z adopcyjnym ojcem

Bill i Norman są razem od 50 lat. To staż, którym nie może się pochwalić niejedno heteroseksualne małżeństwo. Na starość postanowili przeprowadzić się z zatłoczonego Nowego Jorku do spokojnej, zalesionej Pensylwanii. Nie spodziewali się, że przeprowadzka spowoduje takie komplikacje. Okazało się bowiem, że o ile Nowy Jork uznawał ich związek, to legislacja w Pensylwanii nie przewidywała małżeństw między parami tej samej płci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W związku z tym, w wypadku śmierci jednego z nich drugi nie miałby żadnej gwarancji, że otrzyma spadek. Jako że obaj panowie byli już niemłodzi, postanowili, że muszą zadbać o tę kwestię. Chociaż żadnemu z nich taki układ do końca nie pasował, po konsultacji z prawnikiem i otrzymaniu wiadomości, że nie byliby jedyną parą, która zdecydowała się na taki krok, postanowili przejść proces adopcyjny. W 2000 roku go sfinalizowali i w świetle prawa Bill został ojcem Normana.

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu

2. Widzowie TVP czekali na jej występ cały dzień. Reprezentantka Polski rozsadziła Eurowizję, nagranie w sieci

Wiele lat starali się o zmiany w prawie

Żaden z mężczyzn nie był zadowolony z tego, że nominalnie są ojcem i synem. Konsekwentnie walczyli o zmiany legislacyjne w Pensylwanii i po piętnastu latach odnieśli wielki sukces. Świętowali z nimi przedstawiciele społeczności LGBT w całym stanie, ale mężczyźni byli za bardzo przejęci własnym szczęściem - i kolejnym ślubem na koncie - żeby brać w celebracjach aktywny udział.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał
  2. Wyciekł ścinający z nóg wywiad z Viki Gabor sprzed Eurowizji. Wyjawił co zrobi, jeśli wygra
  3. Prosty przepis na ciasto lepsze niż zwykły makowiec dzięki tajnemu składnikowi! Jest lekkie i aksamitne, zrobi furorę na świątecznym stole
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

źródło: jest pozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News