Schorowany dziadek budził obrzydzenie klientów w restauracji. Wtedy wstał jego syn, a wszyscy zamilkli

Schorowany dziadek budził obrzydzenie klientów w restauracji. Wtedy wstał jego syn, a wszyscy zamilkli Źródło: unsplash.com/Tim Doerfler

Syn postanowił zabrać swojego sędziwego tatę do restauracji. Nie spodziewał się, że widok schorowanego ojca aż tak zniesmaczy innych gości. Uśmieszki i docinki skończyły się jednak, gdy mężczyzna wstał.

Syn chciał, aby jego stary ojciec zaznał trochę rozrywki i poczuł się jak dawniej. Uznał, że dobrym pomysłem będzie zabranie seniora do restauracji, gdzie zjedzą posiłek w przyjemnej atmosferze. Nie wiedział, że emeryt jedzący posiłek z wyraźnymi trudnościami będzie tak okropnym widokiem dla innych. Ciągle słyszał śmiech oraz drobne uszczypliwości.

Chory staruszek posilał się w restauracji. Inni nie byli tym zachwyceni

Senior, choć zdawał sobie sprawę z własnej niedołężności, za wszelką cenę chciał zjeść posiłek jak normalny człowiek. Z uporem starał się zachowywać elegancko, ale niepewne ręce zawodziły go, kawałki jedzenia spadały mu do talerza, a część na ubranie. Usta także nie były tak sprawne jak kiedyś, dlatego starszy pan cały był ubrudzony drobinami pokarmu. 

Dla klientów obecnych w tym czasie w knajpie, było to wyjątkowo obrzydliwe. Bez skrępowania gapili się na seniora, kiwali z politowaniem głową, komentowali jego zachowanie i uśmiechali się pod nosem. Wszystko obserwował syn, jednak starał się nie zwracać uwagi na tłum. Po skończonym posiłku zabrał ojca do toalety, gdzie doprowadził go do porządku, po czym wrócił do stolika, by uregulować rachunek. Już miał wychodzić, gdy stało się coś niezwykłego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn wstał, a wszyscy umilkli

Młody mężczyzna miał już wychodzić, gdy zaczepił go jeden z gości lokalu. Wszyscy umilkli, ciekawi, co się zaraz wydarzy. Obcy człowiek wypowiedział słowa, których nikt się nie spodziewał. 

- Proszę spojrzeć na ludzi zgromadzonych w tej restauracji. Udzielił pan dzisiaj ważnej lekcji siedzącym tutaj dzieciom, a ojcom dał pan nadzieję, że mogą teraz spać spokojnie i wierzyć, że kiedyś, w podeszłym wieku dzieci otoczą ich taką troską i miłością, jakie otrzymuje pan - powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. Była dziewczyna Woźniaka-Staraka zabrała głos. Szczere do bólu słowa
2. List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go!

Jako jedyny zauważył coś więcej, niż tylko niedołężnego staruszka. W zachowaniu syna widział wzór miłości dziecka do rodzica, o jakiej marzy każdy senior. Karygodne zachowanie innych gości nie zraziło młodzieńca, który wiedział, co jest tak naprawdę ważne - samopoczucie jego taty, który chciał cieszyć resztkami samodzielności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Dziecko zaginęło w wieku 4 lat. 25 lat później pukanie do drzwi wprawiło w osłupienie całą rodzinę
  4. Przyszła mama poszła do lekarza dopiero w 41 tyg. ciąży. Lekarze zobaczyli jej USG i nie wierzyli własnym oczom
  5. 93-letnia panna młoda Sylwia postanowiła zaimponować młodszemu narzeczonemu. Pokazała 4 zniewalające kreacje ślubne

Źródło: Lolmania

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News