Syn został porzucony przez rodziców. Poszedł do kościoła i zadał jedno pytanie, reakcja księdza doprowadziła go do płaczu

Syn został porzucony przez rodziców. Poszedł do kościoła i zadał jedno pytanie, reakcja księdza doprowadziła go do płaczu Źródło: Unsplash/Tadeusz Lakota

Syn tułał się od domu do domu, gdyż żadne z rozwiedzionych rodziców nie chciało poświęcić mu czasu ani dać mu dachu nad głową. Gdy poszedł do kościoła, by porozmawiać z pewnym księdzem, nie mógł wiedzieć, że jego pytanie odmieniło życie duchownego.

Syn bardzo ciężko zniósł rozwód między rodzicami. Początkowo sąd przyznał opiekę nad dzieckiem matce, jednak gdy ta znalazła sobie nowego partnera, chłopiec musiał przenieść się do ojca. W końcu i pod dachem taty nie starczyło dla niego miejsca - mężczyzna poświęcał swój czas wolny używkom i nie potrafił zaangażować się w wychowanie dziecka. Pewnego dnia chłopiec wybrał się do kościoła i zadał księdzu pewne pytanie, które odmieniło dwa życia.

Syn został porzucony przez rodzinę, ale się nie poddał

Ksiądz przygotowywał się właśnie do kolejnej mszy. Była to dla niego absolutna rutyna. Chociaż ciężko było mu się do tego przyznać przed samym sobą, nie myślał już nawet o tym, co robi. Jak każdej niedzieli wpinał w sutannę czerwoną różę, którą od jakiegoś czasu przynosił mu pewien członek wspólnoty. Ksiądz wiedział, że to piękny gest, ale ze względu na to, jak często go odtwarzał, przestał go w pełni dostrzegać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To właśnie wtedy podszedł do niego 10-letni chłopiec. Duchowny nie miał za wiele czasu, ale starał się bardzo nie dać dziecku poczucia, że nie jest mile widziane. Miał już wyjść przed ołtarz, ale postanowił poświęcić chłopcu odrobinę swojego czasu. 

Chłopiec zadał księdzu zaskakujące pytanie

Dziecko było zadowolone, że ksiądz zdecydował się z nim porozmawiać i od razu zapytał o to, co planuje po mszy zrobić z różą. Ksiądz nie bardzo wiedział, co odpowiedzieć. Właściwie to prawie o niej zapomniał. Zanim otworzył usta, chłopiec wyjaśnił swoją sytuację - chciał po mszy od księdza wziąć różę, aby wręczyć ją wyjątkowej osobie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci
2. Nastolatka podłączyła smartfona do ładowarki. Nie żyje

- Chcę ją dać mojej babci. W zeszłym roku moi rodzice rozwiedli się. Na początku mieszkałem z mamą, no ale potem znowu wyszła za mąż i musiałem wrócić do taty. Przez jakiś czas mieszkałem u taty, ale potem tata powiedział, że nie mogę zostać i wysłał mnie do babci. A ona jest taka kochana dla mnie! Gotuje mi i naprawdę o mnie dba. Jest dla mnie tak dobra, że chcę jej dać różę za to, że mnie kocha - wytłumaczył chłopiec.

Wzruszony ksiądz bezzwłocznie oddał chłopcu różę i powiedział, że co tydzień parafia dostaje świeże kwiaty, z których nie wszystkie są im absolutnie potrzebne. W tamtej chwili poczuł, jak ważne jest docenianie tego, co się ma. Na te słowa chłopiec aż zapłakał z radości, wiedział bowiem, że uszczęśliwi najważniejszą osobę w swoim życiu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda na uroczystości rzucił żartem o LUDOŻERCACH. Ludzie oniemieli
  2. Julia Wieniawa po raz pierwszy pokazała ojca. To znany GWIAZDOR. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Mężczyzna umarł 2 lata wcześniej i zostawił po sobie nietypową rzecz. Znalazł ją jego pies, reakcja zwierzaka jest niemal ludzka
  4. Tak wyrafinowanych kotletów schabowych jeszcze nigdy nie jadłeś. Zdziwisz się, jak można do niego wykorzystać ziemniaki
  5. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno

źródło: facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News