Wszyscy mieli mylne wyobrażenie o poszukiwaniach Dawidka. Naukowiec powiedział jak to wyglądało naprawdę

Wszyscy mieli mylne wyobrażenie o poszukiwaniach Dawidka. Naukowiec powiedział jak to wyglądało naprawdę Źródło: youtube/PolsatNews

Syn Pawła Ż. został znaleziony po 10 dniowych poszukiwaniach. Sporo osób zarzuca policji, że poszukiwania trwały zdecydowanie zbyt długo. Do słów krytyki odniósł się naukowiec, ekspert w dziedzinie kryminalistyki.

Syn Pawła Ż., Dawid Żukowski, swoim zaginięciem zmobilizował policję do największych poszukiwań w historii. Mimo iż polskie służby otrzymały ogromne wsparcie, także z zagranicy, znaleźli się krytycy, którzy zarzucili policjantom opieszałość, gdyż poszukiwania zajęły aż 10 dni. Ekspert z czołowej polskiej uczelni, stanął w obronie śledczych.

Syn Pawła Ż. został znaleziony po 10 dniach. Ekspert stwierdził, że to bardzo dobry wynik policji

Profesor Piotr Girdwoyń z Katedry Kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego skomentował sprawę poszukiwań Dawidka na antenie Polsat News. Stwierdził, że 10 dni to i tak bardzo mało, a sporo osób swoje oczekiwania wobec policji buduje na podstawie odrealnionych filmów i seriali.

- Ulegamy trochę "syndromowi CSI". Wielu z nas ogląda seriale, które pokazują rozwiązywanie zagadek kryminalnych. W praktyce wygląda to inaczej. Niezależnie od inteligencji czy wykształcenia danej osoby, jej działania mogą znacznie opóźnić cały proces wykrywczy - powiedział Girdwoyń.

Wygląda na to, że nie dowiemy się wszystkiego. Niektóre ślady zostały zatarte na zawsze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa śmierci 5-letniego Dawida Żukowskiego wciąż wywołuje ogromne poruszenie. Przed odnalezieniem ciała powstało wiele teorii, w których sugerowano jak mogły potoczyć się losy 5-latka. Zakończenie poszukiwań ucięło wiele spekulacji, ale wciąż nieznane są dokładne motywy sprawcy. Niestety, wygląda na to, że w raz z śmiercią ojca i syna wiele śladów zaginęło i nigdy nie zostanie odzyskanych. 

- Nigdy nie będziemy w stanie tego zweryfikować, ze względu na śmierć osoby podejrzanej o popełnienie tego czynu. Jest to oczywiście prawdopodobne, choć nigdy nie będziemy w stanie potwierdzić tej hipotezy - stwierdził profesor Girdwoyń.

  1. 24-latka zarabia rocznie 200 tysięcy złotych. To, co robi ze swoimi klientami jest tak szokujące, że niewielu miałoby odwagę tego spróbować
  2. Nie żyje Robert. Kochały go tysiące w Polsce i na świecie. Robił zawrotną karierę. Nagła śmierć WSTRZĄSNĘŁA wszystkimi
  3. Śledził żonę, żeby jej pomóc. Potajemnie odkrył prawdę, teraz powinien z wdzięczności nosić ją na rękach
  4. Psycholog powiedziała co teraz czeka mamę Dawidka. Ściska za gardło
  5. Dlaczego policja nie mówi o stuprocentowej pewności ws. znalezienia Dawidka? Ekspert wyjawił niezwykle przykre powody
  6. Ciało Dawida nie znajdowało się w zbiorniku wodnym? Doniesienia reportera, który był na miejscu obiegają media
     

Źródło: Polsat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu