Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Nagle zapadł się pod ziemię

Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Nagle zapadł się pod ziemię Źródło: LUKASZ GAGULSKI East News

Syn byłej polskiej premier wywołał wielki skandal swoją decyzją o odejściu ze stanu duchownego. Media rozpisywały się o powodach i motywach mężczyzny, sugerowano nawet, że porzuca sutannę, ponieważ wkrótce zostanie tatą.

Syn byłej polskiej premier Beaty Szydło przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku. Niedługo później media obiegły informacje o decyzji Tymoteusza Szydły o porzuceniu stanu duchownego. Internauci spekulowali, że młody ksiądz zakochał się, a nawet, że wkrótce zostanie ojcem. Jaka jest prawda?

Syn Beaty Szydło porzucił stan duchowny

Tymoteusz Szydło rozpoczął posługę kapłańską w Parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach koło Szczyrku, następnie miał zmienić parafię, jednak nie pojawił się na miejscu. Kuria poinformowała wtedy wiernych, że "ksiądz Tymoteusz jest na urlopie i na razie nie będzie pracował w żadnej parafii". Niedługo później krajowe media obiegły informacje o decyzji, jaką podjął syn byłej premier Polski.

Syn Beaty Szydło zdecydował się porzucić sutannę. W mediach natychmiast pojawiły się spekulacje, dotyczące powodów, dla których Tymoteusz Szydło opuszcza stan duchowny. Sugerowano m.in. że młody ksiądz zakochał się, a Beata Szydło wkrótce zostanie babcią. Te informacje stanowczo zdementowali prawnicy reprezentujący rodzinę.

– W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem – przekazano w oświadczeniu kancelarii Kopeć&Zaborowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn byłej premier przechodził kryzys wiary

Sam Tymoteusz Szydło przekonywał, że zmaga się z kryzysem wiary i to jest powód, dla którego potrzebuje przerwy w posłudze. Ostatecznie zrezygnował z sutanny, o czym poinformował w oświadczeniu przekazanym Katolickiej Agencji Informacyjnej.

– Z bólem stwierdzam, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego [...] – napisał ksiądz Szydło w swoim oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: zatrzymano ważnego polityka. Usłyszał poważne zarzuty

2. W trakcie ślubu miejsce panny młodej zajęła jej siostra. Niezwykły gest pana młodego

Dziś niewiele wiadomo o życiu prywatnym Tymoteusza Szydło, mężczyzna po ogłoszeniu swojej decyzji zapadł się pod ziemię. Jak przekazał ksiądz Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ksiądz Szydło zapowiedział wszczęcie procedury uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich, nie wiadomo jednak, czy ten proces został już rozpoczęty.

- Wszczęcie procedury przeniesienia do stanu świeckiego jest osobistą sprawą zainteresowanego księdza, który składa prośbę na ręce Ojca Świętego. W tym wypadku tylko zainteresowany mógłby udzielić informacji na ten temat - przekazał ksiądz Kierczak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na jaw wyszło, co obraziło Justynę Żyłę. Piotr nie wytrzymał, straszy ją policją
  2. Najczęstszy błąd podczas kiszenia ogórków. Sprawdź, jak go uniknąć
  3. Po latach Dorota Wellman zdradziła, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami. Chodzi o jej męża, tylko najbliżsi wiedzieli
  4. W rodzinnym albumie znalazła bardzo stare zdjęcie. Przyjrzała się bliżej i zamarła, zauważyła przerażający szczegół
  5. Andrzej Duda ma dwie siostry, biologiczną i przyrodnią. Media dotarły do nich
  6. Dramatyczna sytuacja na północy kraju. Pociągi wstrzymane, jest ofiara śmiertelna. Relacja czytelniczki

Źródło: Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News