Ranił matkę i zabił jej konkubenta. Właśnie został uniewinniony, sam przeżył piekło, jego historia wyciska łzy

Ranił matkę i zabił jej konkubenta. Właśnie został uniewinniony, sam przeżył piekło, jego historia wyciska łzy Źródło: kadr z TVN24

Syn najpierw ranił nożem własną matkę, a chwilę później zabił jej konkubenta. O dramacie rodzinnym mówiła cała Polska, a teraz pojawił się kolejny temat do dyskusji. Okazuje się, że sprawca został uniewinniony.

Syn nie wytrzymał i w końcu dopuścił się najgorszego z możliwych czynów. Od razu ruszyło śledztwo, a eksperci zaczęli zbierać materiał dowodowy przeciwko chłopakowi. Choć nie było najmniejszych wątpliwości, że to właśnie on odpowiada za śmierć jednej osoby i ranienie drugiej, właśnie został uniewinniony. Okazuje się, że on sam przeżył piekło, a historia jego życia jest wyjątkowo smutna. 

Syn ranił matkę i zabił jej konkubenta 

Dramat rozegrał się w październiku 2017 roku w Bolesławcu, w jednym z mieszkań bloków, gdzie mieszkała Agnieszka K. z synem, 20-letnim Dominikiem. Regularnie pomieszkiwali tam też nowi partnerzy kobiety. Z zeznań sąsiadów, a także samego oskarżonego, wynika, że w rodzinie regularnie dochodziło do karczemnych awantur, poniżania chłopaka oraz wielogodzinnych libacji alkoholowych. 

Dominik miał znosić takie życie przez kilka lat, jednak gdy szala goryczy się przelała, chwycił za nóż i ugodził nim matkę w brzuch, a jej ówczesnemu konkubentowi zadał aż kilkanaście ciosów. Mężczyzna zmarł na miejscu, natomiast kobieta trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze. W tym samym czasie 20-latek nie uciekał ani nie tuszował zbrodni. Młody chłopak nie tylko czekał w mieszkaniu na przyjazd policji, ale i zadzwonił do swojej babci, której przyznał się do brutalnego czynu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sam przeżył piekło, właśnie został uniewinniony 

W pierwszej fazie prowadzonego dochodzenia Dominik K. trafił do aresztu, ale Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne wystosowało petycję domagając się jego uwolnienia, którą podpisało ponad 1000 osób. W lutym 2018 roku sąd ustosunkował się do petycji i uchylił areszt. 

Proces jednak dalej trwał i nie było pewne, jakie konsekwencje poniesie młody sprawca. Od okolicznych mieszkańców i zupełnie przypadkowych osób napływało wiele słów wsparcia dla Dominika. Obrońca osadzonego wówczas 21-latka na rozprawie tłumaczył, że po wielu latach krzywd jakie doznawał, nie powinien ponosić konsekwencji. W sierpniu tego roku odbył się finalny proces, a którym uniewinniono Dominika K. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta robiła swoją suknię ślubną 1000 godzin. Pan młody prawie zemdlał, gdy ją zobaczył
2. Dostała wylewu, kilka dni później już nie żyła. Bracia alkoholicy zrobili mu piekło, ale do akcji wkroczyła Katarzyna Dowbor

- Był szereg okoliczności przemawiających na korzyść oskarżonego. Rozstrzygająca była opinia sądowo-psychiatryczna profesora Heitzmana, która stanowi pełnowartościowy materiał dowodowy. Sąd dobrze przeprowadził postępowanie i mówiąc kolokwialnie, po prostu nie było się do czego przyczepić - powiedział zastępca Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, Sebastian Woźniak. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy podatek budzi ogromne KONTROWERSJE. Polacy masowo zaskarżają go do sądów
  2. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet
  3. Kaloryfery Polaków już niedługo będą zimne? Ogromny problem w całym kraju
  4. Tak wygląda grób Jana Pawła II. Smutny widok dla katolików z całego świata
  5. Jackowski miał fatalną wizję dla wielu Polaków. Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą straszne

Źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News