Dziecko Sary skarżyło się, że nocą ktoś z kim rozmawia. Obejrzała nagranie zrobione z ukrycia i nie mogła uwierzyć własnym oczom

Dziecko Sary skarżyło się, że nocą ktoś z kim rozmawia. Obejrzała nagranie zrobione z ukrycia i nie mogła uwierzyć własnym oczom Źródło: Facebook

Syn tej pary miał okropne koszmary, a przynajmniej tak myśleli jego rodzice. Opowiadał im, że w nocy rozmawiał z tajemniczym głosem znikąd. Kiedy postanowili w końcu wysłuchać jego narzekań i przejrzeli nagrania z monitoringu, włosy zjeżyły im się na głowie.

Syn Sary miał 3 lata, gdy zaczął opowiadać jej przerażające historie. Początkowo kobieta wzięła to za efekt wybujałej wyobraźni dziecka, ale w końcu postanowiła sprawdzić, o co mu chodziło. Poprosiła męża, aby obejrzał z nią nagrania z monitoringu, który zainstalowali w pokoju chłopca. Kiedy w końcu się im przyjrzeli, zamarli i od razu pobiegli do pokoju swojego maleństwa.

Syn miał nieproszonego gościa w pokoju

Jak się okazało, chłopiec wcale nie zmyślał. To, co działo się w jego pokoju, zakrawało na sceny z horroru, ale było tym bardziej przerażające, że absolutnie prawdziwe. Okazało się, że tajemniczym głosem, który porozumiewał się z chłopcem, był haker, któremu udało się obejść zabezpieczenia elektronicznej niani.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To coraz bardziej popularne urządzenie, które pozwala rodzicom "trzymać rękę na pulsie", podczas gdy sami mogą przebywać w dowolnej części domu albo nawet w pracy. Tego typu kamery z wbudowanym mikrofonem nie są jednak zawsze idealnie zabezpieczone i odpowiednio przygotowany człowiek jest w stanie łatwo obejść luki w oprogramowaniu i podglądać, co dzieje się w sypialni dziecka.

Trzyletni chłopiec słyszał od obcego mężczyzny naprawdę przerażające słowa.

- Obudź się, chłopcze, tata cię szuka - potrafił ostrzec go bezcielesny głos z mikrofonu.

A gdy do pokoju zbliżała się mama chłopca, haker dawał znać małemu chłopcu, zanim jeszcze weszła do sypialni.

- Zobacz tylko, kto do nas przyszedł - mówił tajemniczy głos.

Rozwiązaniem jest dbanie o odpowiednie zabezpieczenia

Sara i jej mąż postanowili pozbyć się elektronicznej niani. Po takich przeżyciach trudno się im zresztą dziwić. Wcześniej skontaktowali się z producentem, który gruntownie sprawdził sprzęt i przyznał, że doszło do obejścia kluczowych zabezpieczeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"

Jednak elektroniczna niania nie musi iść w odstawkę, nawet jeżeli bardzo dba się o prywatność swoją i dziecka. Wystarczy pilnować regularnych aktualizacji oprogramowania i co jakiś czas zmieniać hasło w systemie, aby cieszyć się odpowiednim nadzorem nad swoją pociechą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy TRACĄ 500 plus na każde dziecko. Sytuacja będzie się tylko pogarszać
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Najbardziej soczyste i najzdrowsze kotlety mielone na świecie. Z piekarnika, rewolucyjny przepis
  4. Odkrył tajemne drzwi w piwnicy. Jego ciało zaczęło drżeć na widok sceny jak z horroru, od razu złapał za kamerę
  5. Chińskie znaki zodiaku deklasują tradycyjne. Ujawniają całą prawdę o przyszłości każdego

źródło: webniusy

Następny artykuł