Monika Jaruzelska wyznała skrywaną prawdę o swoim synu. Został ohydnie potraktowany ze względu na swoje nazwisko

Monika Jaruzelska wyznała skrywaną prawdę o swoim synu. Został ohydnie potraktowany ze względu na swoje nazwisko Źródło: Instagram/@rigamonti

Syn Moniki Jaruzelskiej stał się obiektem szyderstw ze strony rówieśników. Niełatwo żyje się ze schedą po generalne Wojciechu Jaruzelskim. Konsekwencje jego czynów ponosi nawet jego wnuk - chociaż matka próbuje go chronić jak może.

Syn Moniki Jaruzelskiej cierpi przez schedę po dziadku. Generał Wojciech Jaruzelski, który wprowadził w Polsce stan wojenny, do swoich ostatnich dni ponosił konsekwencje swoich działań jako zwierzchnik Sił Zbrojnych. Zmarł w 2014 roku, ale jego rodzina po dziś dzień nie może zapomnieć o przeszłości. Z racji historii dziadka ucierpiał też jego wnuk, Gustaw.

Syn Moniki Jaruzelskiej obiektem wyjątkowo nieprzyjemnego zainteresowania ze strony rówieśników

W rozmowie z "Dziennkiem Gazetą Prawną" Monika Jaruzelska opowiada o doświadczeniach swojego syna związanych z nazwiskiem dziadka. Problem pojawił się na etapie gimnazjum. Jak wiadomo, szkolni koledzy potrafią być wyjątkowo okrutni.

- Wszyscy znali się tam z imienia. Rozmawiałam nawet o tym z panią dyrektor, ona na to, że nie będzie problemu, bo tu dzieci nie interesują się historią, poza takim Staszkiem, inteligentnym, z prawicowej rodziny - opowiada Monika Jaruzelska. Chłopcy szybko się zaprzyjaźnili. Spędzali razem dużo czasu, dzielili się wiedzą. Sam mówił mamie, że przyjaźnią się, bo "[Staszek] jest najmądrzejszy i rozmawiają sobie o historii".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ta przyjaźń trwała miesiąc. Potem w szkole została wywieszona lista obiadów, na której pojawiło się nazwisko syna Jaruzelskiej. Staszek ją przeczytał i odwrócił się do Gustawa. 

- Ty się nazywasz jak ten stary komunista - miał powiedzieć. Gustaw przyznał się koledze, że to jego dziadek, ale jak wyznał potem mamie, było mu bardzo przykro. Nie spodziewał się takiej reakcji ze strony swojego kolegi.

Syn Moniki Jaruzelskiej na szczęście nauczył się radzić sobie z reakcjami ze strony rówieśników. Przeszłość rodziny nie przeszkadza mu się rozwijać w kierunku własnych zainteresowań.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok
2. 2-letnia córka zabiła swoją mamę. Kobieta konała na jej oczach

- Gustaw chodzi do liceum i jest bardzo patriotyczny, interesuje się historią. W tym roku miała z nim tylko krótkie wakacje i pytam, dokąd chciałby pojechać, może gdzieś za granicę? On, że tak, chciałby na Kresy - opowiada "GDP" Monika Jaruzelska. Pojechali wspólnie na Białoruś i na Litwę. Podobno była to bardzo kształcąca wycieczka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Ujawniono szokujące fakty o śmierci siostry gwiazdora. Są wyniki testu krwi. Rodzina jest w głębokim szoku
  3. Niewyobrażalny dramat. Uwielbiana bohaterka "Przyjaciółek" straciła męża
  4. Agata Duda ma sobowtóra? Kobieta, która pojawiła się u boku prezydenta wygląda tak samo jak pierwsza dama
  5. Wnuczka z ukrycia nagrała swoją babcię. Wcześniej nikt jej nie wierzył, kiedy mówiła, jak paskudne rzeczy jej robi

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News