Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu Źródło: Unsplash/Andreea Popa

Syn nie potrafił pogodzić pracy na etacie z opieką nad chorą matką. Zrobił tyle ile mógł i zatrudnił dla mamy fachową pomoc. Opiekunka dbała, by kobiecie niczego nie brakowało. Syn chorej matki nie darzył jej jednak zbyt dużym zaufaniem i postanowił założyć w mieszkaniu kamery. Okazało się, że miał nosa, a nagranie pokazało przerażające zachowanie.

Syn bardzo kochał swoją mamę i chciał, żeby podczas choroby ktoś sprawował nad nią profesjonalną opiekę. W tym celu zatrudnił opiekunkę, która miała dbać, by jego mamie nie tylko niczego nie brakowało, ale by miała z kim spędzać czas i w razie wypadku otrzymałaby natychmiastową pomoc. Wiele dzieci starszych już rodziców korzysta z takich usług, sami będąc zajęci pracą i rodziną nie mogą sobie pozwolić na opiekę nad starszym i schorowanym członkiem starszego pokolenia.

Takich historii jest przerażająco dużo w kraju. Z racji starzejącego się społeczeństwa posada opiekunki jest na czele zapotrzebowania na rynku pracy. Wiele młodych, ale też i trochę starszych osób oferuje, że za odpowiednie pieniądze będzie opiekować się starszą i chorą osobą, która nie powinna przebywać sama w domu pod nieobecność dzieci.

Syn na tropie 

Matka była bardzo wdzięczna swojemu synowi, że załatwił jej profesjonalną opiekunkę, z którą mogła spędzać długie dni. Kobiety razem rozmawiały, jadły posiłki i oglądały ulubione seriale. Niestety pewnego dnia chora kobieta zauważyła, że z jej portfela zaczyna ubywać pieniędzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kobieta nie miała problemów z pamięcią, więc niemożliwe było dla niej, by zapomniała, że coś kupiła czy wielokrotnie zgubiła gotówkę. Podzieliła się wiec swoimi spostrzeżeniami z synem, który od razu założył, że matkę okrada opiekunka. 

Zgłosił sprawę na policję, jednak funkcjonariusze nie byli w stanie mu pomóc. Brakowało dowodu, który by potwierdzał kradzież. Mężczyzna od razu wziął sprawę w swoje ręce i pod nieobecność opiekunki zainstalował w mieszkaniu kamery.

Nagranie, które obejrzał, potwierdziło jego przypuszczenia, a także okazało się być dowodem w sprawie. Opiekunka na filmie po założeniu rękawiczek wyciągała z portfela chorej kobiety 300 zł. Najprawdopodobniej łącznie ukradła 2.500 zł. Usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznała. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje legendarny aktor. Miał raka MÓZGU, bardzo cierpiał. Fani w żałobie
2. Pilny apel polskiej policji. Wyszedł na grzyby, jego koszmar trwa już trzeci dzień

Nieuczciwa opiekunka czeka na wyrok sądu, a policja bada, czy chora kobieta była pierwszą ofiarą. W końcu nie byłoby dziwne, gdyby opiekunka w ten sposób "dorabiała" sobie na innych swoich podopiecznych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kasjer z Lidla WYROLOWAŁ staruszka z płatnością. Myślał, że nikt go nie widzi
  2. Żona była zaniepokojona zachowaniem męża, więc zainstalowała kamery. Nagranie z kuchni wystarczyło, by z krzykiem wybiegła z domu
  3. Michał Szpak pokazał całemu światu swoją największą miłość. Rozczulający widok
  4. O wyglądzie jedynego takiego noworodka na świecie mówią już wszyscy. Dla wielu ten widok może być wstrząsem
  5. Dlaczego nasze babcie i dziadkowie stają się nie do zniesienia na starość? Odpowiedź rozdziera serce

 

źródło: se

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News