Ten głos zna każdy Polak. Syn lektora najlepszych filmów wszech czasów ujawnił przezabawną tajemnicę nt. ojca

Ten głos zna każdy Polak. Syn lektora najlepszych filmów wszech czasów ujawnił przezabawną tajemnicę nt. ojca Źródło: Screen/ YouTube/ Polski.FM

Syn Tomasza Knapika nie chciał zdradzić tej tajemnicy ojcu. Po wielu naleganiach jednak uległ. Teraz wybitny lektor ze śmiechem opowiada tę historię, podobnie jak kilka innych anegdot.

Syn nie chciał zdradzić, jaki pseudonim nadali jego ojcu koledzy. Tomasz Knapik jednak nie chciał odpuścić i niemal zmusił dziecko do wyznania tej tajemnicy. Z zaskoczeniem usłyszał swój pseudonim i jego genezę. Oczywiście miało to związek z pracą, w końcu nie każdy miał ojca-lektora filmów.

Syn zdradza zabawny pseudonim ojca. Knapik wspomina dawne czasy

Tomasz Knapik, wraz z inną legendą lektorstwa, Krystyną Czubówną, wzięli udział w wyjątkowej imprezie. W ramach Octopus Film Festival czytali dialogi z kultowego filmu Quentina Tarantino, "Pulp Fiction". Bilety na to wydarzenie rozeszły się dosłownie w kilka chwil. Przed występem legendarny lektor znalazł chwilę na kilka anegdot i wspomnień.

Jedną z nich była właśnie opowieść o pseudonimie. Gdy Knapik dowiedział się, że jednego z innych ojców chłopcy nazywają "Zyzio", postanowił dopytać się o to, jaki pseudonim nadano jemu. Syn długo nie chciał tego wyznać, lecz wreszcie uległ.

- Wzięty na tortury zeznał, że mam ksywę Ramirez. Dlaczego tak? I syn powiedział: ach, bo kiedyś wieczorem wychodziliśmy z kolegami z mojego pokoju po cichutku, bo tata nagrywał film. I nagle było słychać z gabinetu twój głos "Ramirez, ku...wa, to były moje konie!" - opowiadał Knapik. 

Dziwne zlecenia i tłumaczenia. Knapik wspomina karierę

Tomasz Knapik przyznaje, że zdarza mu się dostawać nietypowe zlecenia. Jego głos jest tak charakterystyczny, że ludzie pragną "wykorzystać" go np. jako automatyczną sekretarkę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Myślałem, że nic mnie nie może już zaskoczyć, bo tak wiele wpada tych zleceń. Ostatnio dostałem do przeczytania: "Dodzwoniłeś się do firmy XY. Uprzedzamy, że w trosce o komfort, wygodę i dobre samopoczucie naszych klientów rozmowy z nami NIE są nagrywane. Jeżeli ci to nie odpowiada, odłóż słuchawkę". Musiałem się zatrzymać i wybuchnąć śmiechem - opowiada z rozbawieniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku

2. Rekordowy wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze większy. Wszystko przez jedną ustawę

Lektor zdradza, że nie przyjmuje wszystkich propozycji. Jak mówi, często dostaje od celebrytów zlecenia na czytanie tekstów o gotowaniu. W takich przypadkach stara się odmawiać. Mimo wszytko uwielbia wyzwania. Czytanie dialogów do filmów fabularnych trochę go już znudziło - jest rutynowe. Wspomina, że ciekawym doświadczeniem była dla niego praca nad "Pulp Fiction". Czytał je kilkanaście razy, co chwila pojawiały się bowiem nowe tłumaczenia. Knapika bawiły ocenzurowane tłumaczenia, przeznaczone dla telewizji.

- "Ja cię kręcę" to było tłumaczenie na "F..ck you" - opowiada.

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: WP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu