Tata zostawił list dla małego synka. Nie każdy rodzic potrafi skierować takie słowa do dziecka

Tata zostawił list dla małego synka. Nie każdy rodzic potrafi skierować takie słowa do dziecka

Syn otrzymał list od ojca. Jego treść jest trudna, ale chłopiec będzie musiał się z nią oswoić. Niewielu rodziców zdecydowałoby się na skierowanie takich słów do własnej pociechy.

Syn przeczytał kilka zdumiewających zdań zawartych w liście, który stworzył jego ojciec. Reakcja chłopaka na te słowa musiała być bardzo nietypowa. Nie każde dziecko może usłyszeć od rodziców coś podobnego, dlatego postanowił udostępnić treść wiadomości w internecie.

Syn otrzymuje list od ojca

Mężczyzna zaczął tworzyć treść listu tuż po narodzinach syna. Chciał w nim zawrzeć najcenniejsze rady, jakie może dostać dziecko od doświadczonego przez życie rodzica. Tata bardzo chciał, aby jego syn dorastał mając tę wiedzę.

Ojciec przekazał mu bardzo ważną lekcję: nieważne, czego oczekują od ciebie inni - ważne, co Ty sam chcesz robić. Nie warto sugerować się oczekiwaniami czy stereotypami. Liczy się to, aby być szczęśliwym, a każdy osiąga ten stan w inny sposób. Trzeba znaleźć właśnie taką ścieżkę w swoim życiu. W dalszej części listu ojciec wypowiada się na temat wrażliwości i uczuciowości, której nie chce odbierać swojemu dziecku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kiedy będą wmawiali Ci, że chłopcom nie wypada płakać – olej! Ponad płeć, jesteś przede wszystkim człowiekiem i masz prawo do całego spektrum emocji - mówi swojemu potomkowi, licząc na to, że gdy ten przeczyta jego list, zrozumie dokładnie, co miał na myśli. 

Kilka konkretnych rad

Udziela mu też bardziej konkretny porad, między innymi takich dotyczących edukacji i podejścia do innych. Cały świat nie musi mieć „mgr” przed imieniem, a nie ma nic gorszego od marnowania czasu „dla papieru”. Jeśli syn nie chce robić kariery naukowej - wcale nie musi. Nie powinien tez okazywać braku szacunku osobom bez doświadczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

- Nie dyskryminuj innych. Bez względu na to jakiej muzyki słuchają, jaki mają kolor skóry, skąd pochodzą, w co wierzą i jakie mają przekonania. Wykreśl ze słownika słowo „obcy”. Na świecie nie ma ludzi obcych, są tylko tacy, których jeszcze nie poznałeś - to jedno z finalnych zdań w liście mężczyzny.

Trzeba przyznać, ze rodzice bardzo rzadko dają swoim pociechom taki komplet rad. Bardzo możliwe, że syn mężczyzny weźmie je sobie do serca i będzie się kierował tymi zasadami w dorosłym życiu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Panna młoda w kluczowej chwili ślubu wyszeptała do ukochanego ohydne słowa. Nie wiedziała, że ma ukryty mikrofon
  4. Kobieta zabiła 8 szczeniąt na oczach psiej matki. W ten sposób chciała dać jej "ważną" nauczkę
  5. Matka miała 3 promile alkoholu we krwi. W wózku płakała 2-letnia córeczka

źródło: popularne

Następny artykuł