Ubiera, myje i rozmawia z mamą. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie jeden przerażający szczegół

Ubiera, myje i rozmawia z mamą. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie jeden przerażający szczegół Źródło: pixabay/terimakasih0

Syn każdego dnia dba o swoją mamę ubierając ją, myjąc, czy zwyczajnie z nią rozmawiając. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden drobny, ale niezwykle istotny szczegół. Trudno w to uwierzyć.

Taki syn to prawdziwy skarb. Od rana do wieczora dba o potrzeby mamy pilnując, by niczego jej nie brakowało. Pamięta dosłownie o wszystkim, a do tego opieka nad nią sprawia mu wielką przyjemność. Śmiało można by rzec, że jest bardzo troskliwy i opiekuńczy, choć po poznaniu prawdy niektórzy mogą nabrać w tej kwestii sporo wątpliwości.

Syn myje i ubiera swoją mamę. Jeden szczegół jest porażający

Jak głosi popularne przysłowie, "co kraj to obyczaj" - i rzeczywiście, w każdym miejscu na świecie są zupełnie inne tradycje i zwyczaje. Niektóre z nich mogą wywoływać dość skrajne emocje, a ten z okolic Tana Tojara na wyspie Sulawesi w Indonezji zdecydowanie jest jednym z nich. Yosefina Tumanan, który zamieszkuje tamtejsze rejony, ciepło mówi o swojej mamie i z prawdziwą dumą opowiada, jak dba o nią każdego dnia. Mycie, ubieranie i codzienne rozmowy - wszystko brzmiałoby naprawdę dobrze, gdyby nie fakt, że kobieta nie żyje od 6 lat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Okazuje się, że w tamtejszych regionach do pochówku zmarłego dochodzi wiele miesięcy po śmierci. Bliscy przez ten czas balsamują, przemywają ciało wodą i formaliną, by wstrzymać rozkład. To jednak nie wszystko, bo osoba zmarła jest traktowana zupełnie jak żywa. Rodziny zasiadają z nimi do posiłku, przygotowując jej ulubione potrawy, rozmawiają, myją, ubierają, a tym, którzy za życia palili, nawet podają papierosa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Przyczyna śmierci Lipko była inna? Ujawniono na co naprawdę zmarł, informacje porażają

Z kolei gdy w końcu dochodzi do pogrzebu, zmarli są chowani z rzeczami, do których byli przywiązani. Okoliczni mieszkańcy świętują Ma’nene Festival, podczas którego następuje oczyszczanie zwłok. Tymczasem bliscy ekshumują ciało, myją, przebierają i pozują z nim do zdjęcia do albumu rodzinnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Łzy same lecą. Romuald Lipko nie spełnił swojego ostatniego marzenia, zabrakło 7 dni
  4. Hitowy show Polsatu jest oszustwem? Uczestnik przypadkiem się wygadał, będzie afera
  5. Dramat Maryli Rodowicz. Najpierw zmarło jej dziecko, potem nadszedł kolejny cios

Źródło: webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News