Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcję na niebywałą skalę

Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcję na niebywałą skalę Źródło: Pexels/Kat Jayne

Syn poddaje się z powodu ciężkiej choroby, a jego mama prosi internautów o wsparcie. Za pomocą mediów społecznościowych postanawia zorganizować wielką akcję, która ma pomóc dziecku w odzyskaniu chęci do życia.

Syn powiedział, że ma dość życia. Pochodzący z Boltonu w północno-zachodniej Anglii Rhys ma niespełna 14 lat i cierpi z powodu rzadkiej choroby. Chłopiec coraz bardziej poddaje się poczuciu beznadziei. Kobieta prosi internautów o pomoc. Po strasznych słowach chłopca mama postanowiła działać.

Syn ma o co walczyć 

Gdy chłopiec pojawił się na świecie nikt nie wróżył mu długiego życia, a lekarze zakładali, że nie dożyje wieku nastoletniego. Teraz Rhys porusza się jedynie na wózku inwalidzkim. 13-latek cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka - chorobę, która objawia się bolesnymi pęcherzami i aftami. Jego codzienność to szkoła, Xbox, sen i tak w kółko. Nie chce jeździć na zakupy, bo, jak twierdzi, ludzie na niego patrzą.

Ostatnio doszło nawet do tego, że chłopiec wprost przyznał mamie, że jest już zmęczony życiem i wolałby umrzeć. Zatroskana kobieta postanowiła od razu zareagować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Matka chłopca dodała, że do niedawna Rhys był wesołym dzieckiem. Ostatnio jednak ciężko się z nim porozumieć. Zapewne jest to również związane z wiekiem, gdyż etap życia, w którym się teraz znajduje jest szczególnie trudny. Pragnąłby być taki jak rówieśnicy. Kobieta uważa, że serdeczny gest ze strony nieznajomych osób może dodać mu sił.

- Jego życie od tego zależy - dodała.

Dlatego też postanowiła zorganizować wielką akcję, która miałaby podnieść syna na duchu. W tym celu poprosiła internautów o nadsyłanie własnoręcznie wykonanych kartek urodzinowych dla Rhysa. Okazało się, że odzew na tę prośbę osiągnął niespotykaną skalę.

Dzisiaj grzeje: 1. Zdecydowali się uśpić szczeniaka. Zrobili zastrzyki, ale zwierzę przeżyło, finał historii jest niezwykły

2. Andrzej Grabowski powiedział całą prawdę o polskiej polityce. Tak mocnych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy

Walka pomimo wszystko 

Rodzina już wcześniej organizowała podobne inicjatywy. W 2017 roku mieszkańcy Boltonu wysłali Rhysowi kartki świąteczne. Jak wspomina matka chorego chłopca:

- Wrócił ze szkoły i zobaczył te kartki. Dostał ich wtedy setki. To pokazało mu, że musi nadal walczyć, że są wokół ludzie, którzy się o niego troszczą i którzy go kochają. Mam nadzieję, że tym razem też zobaczy, że nie wszystko jest takie złe - podsumowała Brytyjka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News