Praca domowa 8-letniego syna ich przerosła. Okazuje się, że mało kto zna poprawną odpowiedź

Praca domowa 8-letniego syna ich przerosła. Okazuje się, że mało kto zna poprawną odpowiedź Źródło: Facebook

Syn poprosił o pomoc swoich rodziców przy pracy domowej. Chociaż zadanie na poziomie drugoklasisty nie powinno sprawić dorosłym problemu, to jednak tym razem przerosło opiekunów 8-latka. Jak się okazuje, mało kto będzie potrafił podać poprawną odpowiedź.

Syn nie mógł sobie poradzić z zadaniem domowym i postanowił przyjść z nim do rodziców. Ćwiczenie 8-latka okazało się jednak na tyle skomplikowane, że nawet dorośli nie potrafili udzielić poprawnej odpowiedzi. Niestety coraz więcej dzieci miewa problemy z pracami domowymi i jak się okazuje, nie ma w tym nic dziwnego. Często ćwiczenia nie mają bowiem jednoznacznej odpowiedzi. 

Syn miał trudną pracę domową

Praca domowa z matematyki często sprawia dzieciom problemy. Niejednokrotnie pociechy proszą swoich rodziców o pomoc, ponieważ same nie dają sobie z nią rady. Ten chłopiec miał wyjątkowo trudne zadanie, które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rodzice dziecka byli zszokowani i sami wysnuwali różne teorie. 

Jeden zegar nie pasował do pozostałych 

W zadaniu domowym, z którym chłopiec miał problem, chodziło o odczytanie godziny na zegarach i wskazanie tego, który nie pasuje do pozostałych. Problem w tym, że tak naprawdę wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe, a wszystko zależy od teorii, jaką założymy na początku porównywania. Zdjęcie matematycznego ćwiczenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Również wśród internautów wywołało spore zamieszanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsza grupa wskazała jako poprawną odpowiedź zegarek, który pokazuje godzinę 5:15. Internauci argumentowali, iż tarcza jako jedyna ma godzinę między 12:00, a 6:00. Kolejna odpowiedź, która była popularna wśród komentujących, to zegarek pokazujący 10:45. Zwolennicy tej teorii uznali, że wskazówki są w tym wypadku położone najbliżej siebie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor polskiego "Mam Talent". Miał tylko 30 lat
2. Nie żyje gwiazda polskiego "Mam Talent". Druzgocące wiadomości obiegły media

Dywagacje pod zdjęciem udostępnionym w internecie trwały bardzo długo, jednak wciąż nie udało się ustalić jednoznacznej odpowiedzi. Najwięcej głosów jednak padło za odpowiedzią, gdzie tarcza zegara wskazuje 5:15, ponieważ ma obydwie wskazówki po przeciwnej stronie, w przeciwieństwie do pozostałych trzech. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta współżyła ze swoim psem. Ale jeszcze gorsza jest rzecz, którą zrobiła po stosunku własnym dzieciom
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"  
  5. 2 mln Polaków w ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwie. W lekach wykryto trutkę na szczury

źródło: Chwilesloneczne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News