Sylwester 2020/2021
Pixabay.com Pexels
Monika Majko - 24 Października 2020

Wielu Polaków wpadnie w rozpacz. Tegoroczny Sylwester będzie zupełnie innych od poprzednich

Sylwester 2020/2021 zapowiada się wyjątkowo, wszystko z powodu surowych restrykcji sanitarnych wprowadzonych w naszym kraju z powodu pandemii koronawirusa. Wielu Polaków wpadnie w rozpacz.

Sylwester w tym roku będzie wyglądał zupełnie inaczej niż w poprzednich latach, wielu Polaków już zaczęło się martwić. Wszystko z powodu surowych restrykcji sanitarnych i obostrzeń, wprowadzonych przez krajowe władze z powodu dynamicznie rozwijającej się pandemii koronawirusa.

Sylwester zapowiada się zupełnie inaczej, niż w poprzednich latach

Wraz z dniem 24 października 2020 roku Polska została objęta czerwoną strefą co oznacza rozszerzenie surowego rygoru sanitarnego na terytorium całego państwa. W związku z tym wszyscy mieszkańcy zastosować się do rządowych nakazów oraz obostrzeń, wprowadzonych w celu powstrzymania gwałtownej ekspansji groźnego koronawirusa w społeczeństwie. Władze wprowadziły m.in. powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a także ograniczenia w działalności lokali gastronomicznych oraz organizacji spotkań towarzyskich.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeCzytaj dalej

Wprowadzone ograniczenia mogą mieć istotny wpływ na obchody tegorocznego Sylwestra. Na razie nic nie zapowiada poprawy sytuacji, która doprowadziłaby do cofnięcia obecnie obowiązujących restrykcji. W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju nie odbędą się największe imprezy noworoczne w Polsce. Stacje TVN i Polsat już zapowiedziały, że w tym roku nie planują organizowania koncertów plenerowych z okazji Sylwestra. Z masowych imprez rezygnują również kolejne miasta. Wielu mieszkańców jest zrozpaczonych tymi doniesieniami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Sylwester 2020/2021 prawdopodobnie odbędzie się bez tradycyjnych imprez tanecznych

W trudnej sytuacji znaleźli się również właściciele i pracownicy lokali gastronomicznych. Sylwestrowe imprezy to dla wielu właścicieli restauracji i sali balowych świetna okazja, by zarobić. Niestety, wraz z czerwoną strefą władze ograniczyły stacjonarną działalność restauracji, a w całym kraju obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i miejsc udostępnionych do tańczenia. Choć do Sylwestra pozostał jeszcze ponad miesiąc, właściciele obiektów imprezowych nie ukrywają, że w tym roku osoby mające ochotę na huczne świętowanie będą musiały raczej zrezygnować ze swoich marzeń.

- W obliczu wprowadzonych obostrzeń zakładamy, że duże bale sylwestrowe raczej się nie odbędą. Nikt nie zdecyduje się na pobieranie zaliczek, zakup towaru, bo na dwa dni przed, jak teraz, może się okazać, że nie będziemy mogli balu zorganizować - tłumaczy Marta Śliga z Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjnego "Zacisze" w Złotowie w rozmowie z portalem onet.pl.

- Sylwester w naszym obiekcie będzie obejmował uroczystą kolację dla gości, oczywiście przy zachowaniu dystansu. Mamy trzy duże sale, więc goście będą mogli czuć się bezpiecznie. Wieczorem, przed północą chętnym oferujemy wyjście w plener, poczęstunek oraz przywitanie Nowego Roku pokazem fajerwerków. - wyjaśnia Agnieszka Kapituła z Hotelu Ostaniec w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Dzisiaj grzeje:

1. Zacznie się już rano w niedzielę. Wielki sabotaż kościołów w całej Polsce, co się dzieje?

2. Wiadomość sprzed chwili: Kraska powiedział, co prawdopodobnie nastąpi za 2 tyg. Pozostało tylko czekać

3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

Wielu Polaków już teraz nie kryje rozczarowania, jednak zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie stanowią obecnie tak liczne imprezy w obcym gronie. Z powodu masowych zakażeń w ostatnim czasie zakazano również m.in. organizacji wesel.

- Na pewno nigdzie się nie wybieram. Ani do znajomych ani tym bardziej do żadnego lokalu. W aktualnej sytuacji to moim zdaniem niepotrzebne ryzyko. Ilość zakażeń rośnie z dnia na dzień. Jestem przerażona. Zamiast planować noworoczną imprezę, myślę jak mogę się uchronić przed zachorowaniem - tłumaczy jedna z kobiet w rozmowie z onet.pl.

- Ciężko mówić o jakichś planach, bo nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać. W tym roku zrezygnowaliśmy z imprezy w klubie. Pewnie i tak się nie odbędzie biorąc pod uwagę to, co się dzieje. Ostatni dzień w roku spędzę na domówce w gronie kilku najbliższych osób. Nie jest to wymarzona opcja, ale co zrobić - dodał 29-letni Sebastian, cytowany przez "Onet".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Turysta głęboko spał, gdy niedźwiedź zbliżył się do jego namiotu. Po chwili stało się niemożliwe, aż włosy stają dęba na głowie
  3. Rodzinny dramat gwiazdy polskiego sportu. Jej dziecko jest nieuleczalnie chore. "Nie ma nadziei na poprawę"
  4. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  5. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść
  6. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć
  7. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  8. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News