Cosa Nostra, sycylijska mafia, wypowiedziała imigrantom z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej wojnę. Mafiozi nie chcą dopuścić do przejęcia przez islamskie gangi terenów, na których funkcjonuje ich organizacja. 

Jednym z głównych powodów, dla których sycylijska mafia wypowiedziała wojnę imigrantom jest fakt, iż razem z nimi na teren Europy przedzierają się także członkowie afrykańskich gangów. Taki obrót spraw uderza w interesy mafii, ponieważ afrykańskie gangi coraz śmielej poczynają sobie na terenie m.in. Sycylii.

Co ciekawe, informacja o wypowiedzeniu imigrantom i afrykańskim gangom wojny przez sycylijską mafię została przyjęta nad wyraz ciepło przez lokalne władze, które powoli przestają sobie radzić z napływem przybyszy ze Wschodu i rosnącą przestępczością.

Burmistrz Palermo (stolica Sycylii) w rozmowie z mediami przyznał, że od czasu gdy włoskim służbom udało się osłabić Cosa Nostrę, fala imigrantów przybierała z roku na rok na sile. Wcześniej, mafia – w ramach ochrony swoich interesów – skutecznie powstrzymywała imigrację z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

 – Palermo nie jest już ani włoskim miastem, ani europejskim. Idąc ulicami można poczuć się jak w Istambule albo w Bejrucie. Do czasu, kiedy miałem 30 lat, nie widziałem w Palermo żadnych Afrykańczyków ani Azjatów – powiedział burmistrz Palermo.

Aktualnie – według oficjalnych szacunków – liczba imigrantów przebywających na terenie Palermo przekracza już 25% tamtejszej populacji.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: daily mail

...

Zobacz również