Świńska grypa w Polsce. Nie żyje już 15 osób

Świńska grypa w Polsce. Nie żyje już 15 osób

Świńska grypa zaatakowała Polskę i zaczyna zbierać swoje śmiertelne żniwo. Do tej pory zmarło już 15 osób, a chorych wciąż przybywa. To bardzo niebezpieczna sytuacja. Każdy musi mieć się na baczności, a lekarze ostrzegają przed objawami.

Świńska grypa to wynik zarażenia wirusem AH1N1, który już dotarł do Polski. Statystyki zachorowań i śmiertelności spowodowanych świńską grypą wyglądają bardzo źle. Tylko w ostatnich tygodniach doszło do zgonu 15 osób, a wkrótce ta liczba może być znacznie większa. Objawy choroby mogą mylić.

Świńska grypa atakuje. Są ofiary śmiertelne

Cztery osoby zmarły na terenie Dolnego Śląska, w tym dwie we Wrocławiu i jedna w Lubaniu. W Kłodzku do zgonu doprowadziły powikłania po przejściu przez świńską grypę. Liczba chorych w tym rejonie ciągle wzrasta. Placówki we Wrocławiu przyjęły kilka osób w bardzo ciężkim stanie. Wszystkie szpitale podejmują radykalne środki i ograniczają przyjmowanie odwiedzających, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Okazuje się jednak, że to może nie wystarczyć. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I TEKSTEM Podobnie zła sytuacja ma miejsce na Śląsku. W Bielsku-Białej odnotowano 16 przypadków osób, które zaatakowała świńska grypa. Trzy osoby zmarły na skutek osłabienia przez chorobę. Z kolei w Bydgoszczy zaobserwowano 10 osób zarażonych wirusem AH1N1. Pacjenci przebywają w szpitalach, a dla dobra innych hospitalizowanych podlegają izolacji. Wstęp na teren placówek został ograniczony.

Będzie coraz gorzej. Lekarze ostrzegają

Zarażonych wirusem AH1N1 już jest bardzo dużo, a prognozy nie napawają optymizmem. Sezon na grypę trwa w najlepsze, a sprzyja mu przesilenie zimowo-wiosenne. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, wirus codziennie atakuje 90 na 100 tysięcy osób. Szczególnie narażone na zachorowanie są osoby starsze. Przebieg świńskiej grypy i późniejsze powikłania są u nich dużo cięższe, a leczenie trwa dłużej. Warto zachować szczególne środki ostrożności. Nawet jeśli jest słoneczna pogoda, trzeba pamiętać o ciepłym ubraniu. Zbyt lekkie odzienie sprawia, ze organizm staje bardziej podatny na działanie wirusów.

Jak się uchronić przed AH1N1?

Objawy, jakie daje
świńska grypa, na początku są prawie takie same jak te, które powoduje tradycyjne zakażenie. Należą do nich: bóle głowy, bóle mięśni, bóle stawów, uczucie zmęczenia, pojawia się kaszel i gorączka. Ze względu na ostatnią aktywność AH1N1 nie można bagatelizować żadnych podejrzeń. Wszystkie osoby, które stwierdzają u siebie powyższe objawy powinny bezzwłocznie udać się do lekarza. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia Kasia Tusk? Czyżby zarobki blogerki były większe niż Donalda?
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 40? Wyglądaj spektakularnie!
  3. Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach
  4. Maciej Musiał ucina plotki. Nie ma romansu z Kingą Dudą
  5. Andrzej Duda nagle się zmieni?! Nie dajcie się nabrać
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Super Express  Następny artykuł