Władze Świnoujścia podnoszą alarm. Malaria w mieście, są już pierwsze zgony

Władze Świnoujścia podnoszą alarm. Malaria w mieście, są już pierwsze zgony Źródło: Fot. Pexels

Świnoujście: w mieście doszło do całkowicie niespodziewanych, niebezpiecznych zdarzeń. Do portu przybił tam bowiem statek, na pokładzie którego znajdowało się dwóch marynarzy chorych na... malarię. Jeden z nich zmarł już w szpitalu, drugi wciąż walczy o życie.

Na statku Ilektra, który przypłynął do polskiego wybrzeża, znajdował się 40-letni Filipińczyk, zmagający się z powikłaniami po zachorowaniu na malarię. Mężczyznę próbowano uratować, jednak ostatecznie zmarł. Już wkrótce odbędzie się więc sekcja zwłok, która potwierdzi, czy jego organizm rzeczywiście walczył z tą egzotyczną chorobą.

Świnoujście: malaria pojawiła się w mieście

Poza tym na statku przebywał także drugi zarażony. Marynarz trafił do szpitala, w którym obecnie dochodzi do siebie. Warto zaznaczyć, że obaj mężczyźni przybyli do Polski z Liberii. Nie wiadomo jeszcze, czy załoga statku zostanie w całości objęta kwarantanną. Ustalono już jednak, że pracowników szpitala w Świnoujściu czeka profilaktyka antymalaryczna.

Czas na zdecydowane kroki

Władze Świnoujścia zorganizowały dziś sztab kryzysowy. Władze ustalą, jakie kroki trzeba będzie podjąć, aby ochronić i zabezpieczyć mieszkańców nadmorskiego miasta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ostre słowa papieża Franciszka, których Rydzyk nigdy nie powinien zapomnieć. „Wielki ból”
  2. Kiedy Kate otworzyła prezent ślubny od Meghan, cały dwór oniemiał
  3. Specjalne kosze na śmieci i szczotki do toalet. Oferta sieciówki na Dzień Matki powala
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News