Nagrali zwierzęta idące na rzeź. To nagranie skruszy nawet najtwardsze serce

Nagrali zwierzęta idące na rzeź. To nagranie skruszy nawet najtwardsze serce Źródło: Pexels/RenedDin

Świnia prowadzona na rzeź została zagrana przez świadka tej tragicznej sytuacji. Krótki filmik wywołał gigantyczne emocje wśród internautów i wycisnął łzy nawet najtwardszym komentatorom.

Świnia prowadzona na rzeź została nagrana przez jednego ze świadków. Wielu z nas z pewnością ani sekundy nie zastanawia się nad tym, skąd wzięło się mięso na jego talerzu, tymczasem często to niesamowicie brutalna i okrutna historia. 

Na Facebooku właśnie pojawiło się szokujące nagranie ukazujące, w jaki sposób świnia bardzo często traci swe życie. Niestety słowo "rzeź" jest zbyt łagodne by opisać to, co możemy zobaczyć na filmiku z bezwzględnego procederu. Autorem nagrania jest organizacja Essex Pig Save, która znana jest z akcji protestacyjnych mających na celu ratowanie życia świniom. 

Członkowie instytucji przekonują do weganizmu

Kontrowersyjne nagranie ma na celu zwrócenie uwagi Polaków na fakt, że te jedne z najinteligentniejszych zwierząt również cierpią i odczuwają lęk, gdy rzeźnik chce pozbawić je życia. Według przedstawicieli Essex Pig Save nie ma żadnej różnicy między zabiciem człowieka i zwierzęcia, dlatego też uważają, że jedynym słusznym rozwiązaniem tej sytuacji jest przejście przez ludzi na dietę bezmięsną. Tylko wtedy można by zyskać 100-procentową pewność, że żadne zwierzę nie będzie już cierpieć z ręki człowieka

Ich zdaniem życie świń zależy tylko od wyrobienia w społeczeństwie nowych nawyków żywieniowych - w XXI wieku, gdy człowiek ma nieograniczone możliwości wyboru i potrafi zgubić się w ogromnym sklepie, nie ma żadnego problemu z wyborem odpowiednich dań, które nie zawierają mięsa, ryb czy jaj. Na Facebookowym fanpage'u organizacji znajduje się ponadto link do strony dietetyków, zajmujących się układaniem wegańskich jadłospisów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Świnia idąca na rzeź wstrząsnęła internautami

Nagranie jest więc prowokacją, która okazała się skuteczniejsza niż protesty uliczne, które są od czasu do czasu organizowane przez wyżej wymienioną organizację (kolejna jest zaplanowana na 13 maja bieżącego roku). Choć to drastyczna forma przekazu i ktoś o słabych nerwach nie powinien nigdy odtwarzać tego filmiku, to historia uczy, że tylko w taki sposób można dotrzeć do niektórych. Ponadto nagranie spotkało się z gigantycznym odzewem internautów z całego świata, którzy poruszeni materiałem zarzekali się, że nigdy więcej nie spróbują mięsa. 

Czy dieta wegańska jest na pewno zdrowa? Specjaliści od żywienia człowieka są w tej kwestii podzieleni. Część z nich jest popiera zdanie członków organizacji, a inni twierdzą, że taki sposób żywienia jest możliwy, ale niekoniecznie zdrowy dla każdego.

Każdy, kto chce jeść tylko rośliny, powinien znajdować się pod czujnym okiem dietetyka i pilnować dostarczania do swojego organizmu niezbędnych składników odżywczych. Zastąpienie mięsa nie jest wcale takie proste, nie wystarczy opanować tylko przepisów kulinarnych, by odżywiać się prawidłowo. Faktem jest, że jedzący mięso, często spożywają je w nadmiernej ilości, ograniczając przy tym ilość warzyw. Dlatego dieta warzywna jest powszechnie uważana za zdrowszą. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co za WSTYD! Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej miał być pełen gwiazd! Aż płakać się chce, że przyszła tylko garstka znanych osób. Nie uwierzycie kto się pojawił
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. To jest za mocne. Media twierdzą, że Kazadi od 4 lat czeka, aż Baron zaprosi ją na randkę
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News