Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych w naszym kraju. W tym roku rocznica jest wyjątkowa – 11 listopada będzie miała miejsce 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, tymczasem okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość specjalnie na tę okazję miało przygotowany wyjątkowy plan. 

Święto Niepodległości jest świętem państwowym, które corocznie obchodzone jest 11 listopada na znak pamięci odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. To właśnie wtedy, po 123 latach zaborów, nasz kraj odzyskał niepodległość, co do dzisiaj uważane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii.

Współcześnie dzień ten jest wolny od pracy, w całym kraju bowiem organizowane są różnego rodzaju obchody upamiętniające to ważne wydarzenie. Niestety wiąże się to często również z licznymi kontrowersjami i skandalami politycznymi, a tegoroczna, setna rocznica, która powinna być szczególnie wspominana, mogła zgodnie z ukrywanym planem PiS zostać zapamiętana jako ogromna porażka.

Ukrywany plan PiS na Święto Niepodległości

Witold Waszczykowski właśnie postanowił głośno opowiedzieć o pewnym planie, nad którym dyskutował jeszcze niedawno PiS. Okazuje się, że partia rządząca zamierzała przenieść obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości na inny dzień. Były minister spraw zagranicznych był gościem RMF FM i to właśnie tam wyznał, że był taki pomysł, jednak część ministrów przestraszyła się opinii publicznej.

– Jest to dzień, który jest dla wielu krajów ważny i mamy pewien tłok w obchodach na całym świecie – mówił polityk.

Wszystko to związane było ze świętowaniem zakończenia I Wojny Światowej w krajach zachodniej Europy.

Święto Niepodległości przeniesione na inny dzień?

Okazuje się, że sam pomysł miał jedynie pomóc w zapraszaniu gości z całego świata, a zwłaszcza zachodniej Europy na obchody stulecia w Polsce. Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy bowiem dokładnie tego samego dnia, gdy cały świat zajęty jest świętowaniem zakończenia I Wojny Światowej, przez co niezwykle utrudniony jest wtedy kontakt z przywódcami poszczególnych państw, a zdecydowanie zapomnieć można o wizycie któregoś z nich podczas naszych obchodów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka Kaczyńskiej pokazała, jak żyje. Internauci zachwyceni!

Okazuje się jednak, że taki powód nie jest wystarczający, by przenosić obchody na jakikolwiek inny dzień.

– Część osób się wystraszyła, że jak nie zrobimy tego 11 listopada, to krytycy będą mówić żeśmy uciekli – mówi Waszczykowski.

Ciężko nie zgodzić się z nim w kwestii tego, że po takim zabiegu z pewnością PiS zostałoby wyśmiane przez wszystkie media i to nie tylko polskie, lecz jednocześnie ciężko wyobrazić sobie oburzenie samych Polaków, dla których dzień 11 listopada jest jednym z najważniejszych dni w roku.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Marsz Niepodległości się nie odbędzie?! Pierwsze miasto wydało zakaz
  2. Druzgocąca porażka PiS. Nic im nie pomogło
  3. Wyborcom opadły szczęki! Właśnie zawarto koalicję PO-PiS
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  5. DELFIN PODPŁYNĄŁ DO NURKA, BŁAGAŁ O POMOC. SZOKUJĄCY FINAŁ

Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie! Te słowa go pogrążą