Święto Niepodległości
flickr.com Lukas Plewnia
Klaudia Bochenek - 11 Listopada 2020

Wywiesiliście już flagę z okazji Święta Niepodległości?

Święto Niepodległości to po świętach majowych kolejne święto, podczas którego miliony Polaków wywieszają flagę. Zrobiliście już to?

Święto Niepodległości obchodzimy rokrocznie 11 listopada. W 2020 roku przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości aż po 123 latach zaborów. Aby upamiętnić ten ważny dzień w historii kraju, miliony Polaków wiesza dziś flagę. Jednak czy robią to prawidłowo?

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Święto Niepodległości - Polska odzyskała niepodległość 102 lata temu

Warto pamiętać, że wywieszana flaga nie może mieć na materiale żadnych napisów czy obrazków, dopuszczalne jest jedynie godło, a stosunek jego wysokości do szerokości flagi musi wynosić 2:5. Flagę Polski zawsze wywieszamy na pionowym lub skośnym maszcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wiele osób wywieszających flagę pionowo popełnia duży błąd i robi to źle. Warto pamiętać, że biały kolor musi znajdować się jak najbliżej masztu.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. Piotr Bałtroczyk o Edycie Górniak: ”Ma jedno tylko dziecko, co daje nadzieję, że geny galopującej głupoty i infantylizmu jednak obumrą”

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

Niedopuszczalne jest także wywieszanie flagi w mocno deszczowe dni i zamiecie śnieżne. Niektórzy przestrzegają także przed silnym wiatrem - flaga może się zniszczyć lub w szybki sposób mocno zawinąć wokół masztu.

A czy wy wywiesiliście już flagę z okazji Święta Niepodległości?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
  2. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News