Inicjatywa Trójmorza, którą bardzo silnie stara się promować polski rząd oraz prezydent Andrzej Duda, staje się także coraz bardziej popularna w innych państwach regionu. Aby jeszcze skuteczniej do niej zachęcić, Chorwaci stworzyli klip, który w prosty sposób pokazuje proeuropejskie, rozwojowe założenia polityków. Przy okazji robi on także doskonałą reklamę… naszemu krajowi.

Trójmorze zakłada bardzo ścisłą współpracę 12 krajów położonych między Adriatykiem, Bałtykiem oraz Morzem Czarnym. Ma ona ułatwiać współdziałanie zarówno w dziedzinie gospodarki, jak i rozwoju infrastrukturalnego, czy energetycznego. Tak jak Polska, do tej inicjatywy z ogromnym optymizmem oraz zaangażowaniem podeszli Chorwaci, których klip promujący Trójmorze staje się coraz popularniejszy wśród Europejczyków.

Warto zaznaczyć, że jedynym politykiem występującym w nagraniu, poza prezydent Chorwacji odpowiedzialną za jego stworzenie, jest Andrzej Duda. Jak widać, wyrasta on więc w regionie na pewnego rodzaju lidera tej inicjatywy. Poza tym klip kreuje Polskę na kraj, który chce ciągłego rozwoju oraz ulepszania bez zatracania europejskich wartości. Nic dziwnego, że staje się coraz bardziej popularny wśród internautów z całego świata.

...

Zobacz również