Tragedia w Święta. Nie żyje mistrz olimpijski

Tragedia w Święta. Nie żyje mistrz olimpijski Źródło: Pikio.pl

Święta dla wielu fanów sportu upływają na wspominaniu jednego z najwybitniejszych olimpijczyków. Wszystko przez informację o jego śmierci, które nieoczekiwanie obiegła media. Rodzina i przyjaciele są pogrążeni w żałobie.

Święta to czas radości i rodzinnych spotkań przy suto zastawionych stolach. Zdarza się jednak, że ten wyjątkowy czas zostaje przyćmiony bólem po stracie wyjątkowej osoby. Tak się stało w tym roku, gdy w Wielki Piątek przekazano wiadomość o śmierci olimpijczyka. Dla jego bliskich to będzie wyjątkowa przykra Wielkanoc.

Najsmutniejsze święta dla wszystkich fanów sportu. Odszedł wybitny olimpijczyk

Tegoroczne święta w wielu domach upłyną na wspomnieniach dokonań jednego z wybitnych sportowców, który na swoim koncie miał mnóstwo sukcesów. W Wielki Piątek odszedł Patrick Sercu, Belg związany z kolarstwem. Smutną wiadomość przekazał oficjalny profil Belgian Cycling.

- Jesteśmy bardzo zasmuceni tym, że zmarł były mistrz olimpijski i kolarz torowy Patrick Sercu. Będziemy naprawdę tęsknić, ale jego spuścizna kolarska będzie trwać wiecznie. Nasze najgłębsze kondolencje trafiają do jego rodziny i przyjaciół - poinformowano.

Już od kilku tygodni Sercu zmagał z się poważnymi problemami zdrowotnymi, a ostatnie dni były wyjątkowo trudne. Sportowiec zmarł w wieku 74 lat po długiej chorobie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śmierć olimpijczyka to ogromna strata. Osiągał wielkie sukcesy

Patrick Sercu rozpoczął swoja karierę w 1961 i szybko stało się jasne, że w przyszłości wiele osiągnie. Sportowiec poświęcił się kolarstwu torowemu oraz szosowemu, a jego liczne osiągnięcia sprawiły, że zyskał miano "zawodnika wszech czasów".

Najbardziej spektakularnym sukcesem kolarza był udział na olimpiadzie w Tokio w 1964 roku. Ponadto, Sercu został pięciokrotnie nagrodzony medalami na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. W trakcie swojej zawrotnej kariery kolarz zdobył wielu przyjaciół, a dla ogromnej części wielbicieli tej dyscypliny był prawdziwym autorytetem.

- Patrick był fantastycznym mężczyzną i bardzo dobrym człowiekiem. Był moim przyjacielem od momentu, kiedy miałem szesnaście albo siedemnaście lat. To dla mnie wielka strata  - powiedział Eddy Merckx, gdy dowiedział się o śmierci Belga.

Wszyscy fani, podopieczni i bliscy olimpijczyka są pogrążeni w głębokiej żałobie po stracie tak wybitnego człowieka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dorota Wellman przestaje owijać w bawełnę. Powiedziała całą prawdę. Połowa Polaków postawi na niej krzyżyk
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się po niej nie spodziewał! Jej córki wiedzą o tym?
  3. Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem
  4. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach

Źródło: Superexpress

Następny artykuł