Uważaj! Nowa metoda złodziei sprawi, że nie starczy Ci pieniędzy na Święta
Karol Zaborowski - 8 Grudnia 2018

Uważaj! Nowa metoda złodziei sprawi, że nie starczy Ci pieniędzy na Święta

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie, czeka nas kolejne polowanie na prezenty dla najbliższych. Jednak nie tylko my w tym czasie szukamy nadzwyczajnych okazji.

Święta to czas, w którym skupiamy się przede wszystkim na spędzeniu czasu z rodziną oraz dajemy się ponieść zakupowemu szaleństwo. Jest to też idealny czas dla wszelkiej maści oszustów, którzy chcą wykorzystać fakt, że teraz nasza czujność jest uśpiona, bo przecież w święta nie może nic się złego zdarzyć. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, a znana metoda na wnuczka już dawno przeszła do lamusa. Teraz złodzieje opracowali zupełnie nowe metody, których większość osób w ogóle się nie spodziewa.

Święta doskonałym czasem dla złodziei

Policja ostrzega przed zupełnie nowymi metodami, którymi posługują się teraz złodzieje. Jedną z nich, która wymaga trochę więcej wysiłku od przestępców, jest metoda na breloczek. Polega ona na tym, że ofiara dostaje np. pod centrum handlowym darmowy brelok ze wbudowanym urządzeniem GPS. Dzięki temu złodzieje mogą śledzić każdy nasz krok i wiedzieć dokładnie kiedy jesteśmy w domu, a kiedy nie. Szczególnie teraz powinniśmy być na tę metodę szczególnie wyczuleni, ponieważ w okresie świątecznym wiele firm oferuje darmowe drobne upominki ze swoim logiem, a złodzieje potrafią taką sytuację doskonale wykorzystać. Jednak ze względu na poziom skomplikowania, ta metoda nie cieszy się jakąś niewiarygodną popularnością wśród oszustów. Zupełnie inaczej jest w przypadku metody na perfumy. Tutaj mamy bardzo proste działanie, a mianowicie do naszych drzwi puka młody, elegancko ubrany mężczyzna, który informuje nas, że sprzedaje perfumy. Zanim jeszcze zdążymy powiedzieć, że nie jesteśmy zainteresowani, przed naszą twarzą pojawia się flakonik ze środkiem usypiającym.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
AkwizytorUwaga na oszustów! Tak też mogą cię okraść [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Świat zaczyna wirować, a nasze powieki samoistnie się zamykają. Upadamy na podłogę, a w tym czasie oszust ma wystarczającą ilość czasu, aby nas okraść i uciec na bezpieczną odległość. Niestety nie są to sztuczki z filmu a prawdziwa sytuacja, która ma teraz miejsce w Polsce. Policja ostrzega zwłaszcza seniorów, ponieważ to właśnie oni najczęściej padają ofiarą oszustów. Dlatego musimy pamiętać, aby świąteczny klimat nie zasłonił nam oczu na czyhające na nas niebezpieczeństwo.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chore! Obrzydliwa fala hejtu po śmierci posłanki PiS
  2. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  3. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  4. Przerażająca przepowiednia Benedykta XVI spełnia się na naszych oczach
  5. Wstrząsające wyznanie bohaterki Na Wspólnej. Ona umiera na naszych oczach
PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News