Czekacie na święta? Szykują się gigantyczne podwyżki

Czekacie na święta? Szykują się gigantyczne podwyżki

Święta Bożego Narodzenia, chociaż pozostało do nich jeszcze sporo czasu, już dziś wzbudzają emocje. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku przygotowania do uroczystości będą droższe niż zwykle. Co rok jesteśmy straszeni podwyżkami, jednak prognozowane w tym roku ceny są gigantyczne.

Święta Bożego Narodzenia są czasem rodzinnych spotkań, ale także poprzedzają je obfite zakupy. Kupujemy prezenty i składniki na potrawy świąteczne. Co roku jest to poważne obciążenie dla budżetów domowych. Teraz jednak ma być jeszcze gorzej. Już w tamtym roku obserwowaliśmy ogromne podwyżki cen. Podrożały nie tylko jaja czy masło, których ceny biją rekordy, ale też mięsa i pieczywo. W 2017 roku za świąteczne zakupy zapłaciliśmy o 4% więcej niż w roku 2016, a ceny z roku na rok rosną. Przykładem może być tegoroczna cena polskiego karpia, która sprawi, że niejeden Polak złapie się za głowę.

Święta Bożego Narodzenia 2018 - gigantyczna cena karpia

Tegoroczne susze spowodowały, że hodowcy nie zarybili części stawów. - Zaczęliśmy później niż zwykle, bo temperatury były tak wysokie, że ryby migrowały w poszukiwaniu tlenu, co uniemożliwiało połowy - mówią rybacy w Kursku koło Międzyrzecza. Rybacy dodają, że wiele ryb nie dorosło do handlowych rozmiarów i dlatego trafią do mniejszych stawów, w których przeczekają zimę. A to wszystko przełoży się na cenę ryb w tym roku. Jak podaje "Super Express", za dwa miesiące cena za kilogram polskiego karpia wyniesie aż 20 złotych. - Już teraz w Lubuskiem za kilogram lustrzenia płaci się 17 zł, o pięć zł więcej niż przed rokiem - informuje Marek Azarewicz z gospodarstwa rybackiego w Międzyrzeczu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Święta droższe z roku na rok

Co roku średnio na produkty, które trafią na świąteczny stół, wydajemy około 512 złotych. W tamtym roku wydaliśmy na nie ponad 530 złotych. Można się spodziewać, że zgodnie z corocznym wzrostem cen, w tym roku pobijemy kolejny rekord. Należy zatem pamiętać, aby w tym świątecznym szaleństwie kupować z głową i liczyć każdą złotówkę. Jednak nawet wtedy trudno uniknąć wydania fortuny podczas świątecznych zakupów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Edyta Górniak zszokowała widzów DDTVN. Są na nią wściekli
  2. Michał Wiśniewski wygląda strasznie! Fani nie mogli uwierzyć
  3. Cierpi na to 80% z nas. Mało kto wie jak sobie z tym poradzić
  4. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy
Następny artykuł