Święta Bożego Narodzenia, chociaż pozostało do nich jeszcze sporo czasu, już dziś wzbudzają emocje. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku przygotowania do uroczystości będą droższe niż zwykle. Co rok jesteśmy straszeni podwyżkami, jednak prognozowane w tym roku ceny są gigantyczne.

Święta Bożego Narodzenia są czasem rodzinnych spotkań, ale także poprzedzają je obfite zakupy. Kupujemy prezenty i składniki na potrawy świąteczne. Co roku jest to poważne obciążenie dla budżetów domowych. Teraz jednak ma być jeszcze gorzej.

Już w tamtym roku obserwowaliśmy ogromne podwyżki cen. Podrożały nie tylko jaja czy masło, których ceny biją rekordy, ale też mięsa i pieczywo. W 2017 roku za świąteczne zakupy zapłaciliśmy o 4% więcej niż w roku 2016, a ceny z roku na rok rosną. Przykładem może być tegoroczna cena polskiego karpia, która sprawi, że niejeden Polak złapie się za głowę.

Święta Bożego Narodzenia 2018 – gigantyczna cena karpia

Tegoroczne susze spowodowały, że hodowcy nie zarybili części stawów.

– Zaczęliśmy później niż zwykle, bo temperatury były tak wysokie, że ryby migrowały w poszukiwaniu tlenu, co uniemożliwiało połowy – mówią rybacy w Kursku koło Międzyrzecza.

Rybacy dodają, że wiele ryb nie dorosło do handlowych rozmiarów i dlatego trafią do mniejszych stawów, w których przeczekają zimę. A to wszystko przełoży się na cenę ryb w tym roku.

Jak podaje „Super Express”, za dwa miesiące cena za kilogram polskiego karpia wyniesie aż 20 złotych.

– Już teraz w Lubuskiem za kilogram lustrzenia płaci się 17 zł, o pięć zł więcej niż przed rokiem – informuje Marek Azarewicz z gospodarstwa rybackiego w Międzyrzeczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]

Święta droższe z roku na rok

Co roku średnio na produkty, które trafią na świąteczny stół, wydajemy około 512 złotych. W tamtym roku wydaliśmy na nie ponad 530 złotych. Można się spodziewać, że zgodnie z corocznym wzrostem cen, w tym roku pobijemy kolejny rekord.

Należy zatem pamiętać, aby w tym świątecznym szaleństwie kupować z głową i liczyć każdą złotówkę. Jednak nawet wtedy trudno uniknąć wydania fortuny podczas świątecznych zakupów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Edyta Górniak zszokowała widzów DDTVN. Są na nią wściekli
  2. Michał Wiśniewski wygląda strasznie! Fani nie mogli uwierzyć
  3. Cierpi na to 80% z nas. Mało kto wie jak sobie z tym poradzić
  4. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy

Na te 15 pytań nauka wciąż nie zna odpowiedzi. Oto WIELKIE tajemnice świata